DAGMAR GÖĞDÜN “ÇİÇEK POTPOURRI” SERGİSİ, 15 HAZİRAN 2017 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ YALIKAVAK’TAKİ II. MEKANINDA!

15 Haziran – 7 Temmuz 2017, Mine Sanat Galerisi, Yalıkavak

Mine Sanat Galerisi, Yalıkavak Özkan Sokak’ta bulunan ikinci mekanında sanatçı Dagmar Göğdün’ün çalışmalarını “Çiçek Potpourri” başlığı altında sergiliyor.

Dagmar Göğdün’ün “Çiçek Potpourri” başlıklı sergisi 15 Haziran – 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Yalıkavak’taki ikinci mekanında izlenebilir.

Serginin açılış kokteyli 15 Haziran 2017, Perşembe Günü, Saat: 18:00’da, Mine Sanat Galerisi Yalıkavak Özkan Sokak’taki ikinci mekanında sanatçının da katılımıyla yapılacaktır.

Tüm sanatseverler davetlidir.

Sanatçı Açıklaması: “Genellikle bana çiçek resimleri yapmayı ne zaman bırakacağım sorulur. Cevabım ‘asla’, çünkü çiçekler yapıları, şekilleri ve renkleri bakımından doğanın mükemmel yaratılarıdır. Her şey mükemmel bir harmoni içindedir ve birbirleriyle uyumludur. Yüzlerce çiçek türü vardır fakat her biri diğerinden farklıdır. Ne zaman yeni bir çiçek keşfetsem, heyecanlanırım. Bu heyecan hiç bitmeyecek.

İkinci sebebim, dünyamızdaki tüm güzel şeylerin, bitkilerin, hayvanların, eşsiz manzaraların vb. şiddetli iklim değişiklikleri ve yanlış kentsel politikalar nedeniyle yavaş yavaş yok olması. Niyetim bu güzellikleri en azından resimlerde göstermektir.

Maalesef şu anda dünyamızda çok dramatik ve korkunç şeyler oluyor ve ben de bu sebeple çalışmalarıma bakan insanlara biraz olsun barış ve huzur duygusu vermek istiyorum.

Sergilerimde genellikle bir çiçek türünü özel bir konu olarak seçiyorum. Örneğin; gelincik, kamelya, lale, endemik çiçekler, lotus vb.

Sonuncusu ve en önemlisi; Mine Hanım bir sanatçı olarak kariyerimde özel bir rol oynamaktadır. Hiçbir galeri ismi henüz duyulmamış bir sanatçıya yer vermezken, bana ilk sergim için bir galeri bulmamda yardımcı olduğu için ona minnettarım. Mine Hanım’ın yardımıyla 1996’da ilk kişisel sergim açabildim ve bu da benim 15’inci kişisel sergim.”