EtkinliklerSpor

BODRUN ULTRA MARATONU START ALDI

Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen  “Bodrun Ultra Maratonu”, 26.11.2016 Cumartesi günü (bugün) 10 ülke, 28 ilden 600’e yakın yetişkin ile 50 civarı çeşitli yaş gruplarından çocuğun katılımıyla gerçekleşti.

Bodrum Belediye Meydanı’ndan start verilen ve 50, 23, 10 km’lik üç farklı parkurda koşulan BodRUN Ultra Maratonu’nun 50 km’lik etabı saat 07.00’de, 23 ve 10 km’lik etapları ise saat 10.00’da başladı.

Maratonda ayrıca çocuklara atletizmi sevdirmek amacıyla saat 09.00’da 500 metrelik bir koşu düzenlendi. Koşu öncesi ısınma hareketleri yapan çocuklar, koşu sonrasında ise rahatlama hareketleri ve danslarıyla yarışa renk kattı. “1” göğüs numarasıyla yarışan çocukların tümü koşu sonrasında kürsüye çıkarak hediyelerini aldı.

“Spor, bir yaşam tarzıdır”

Sporun bir yaşam tarzı olduğunu belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “10 ülkeden 600’e yakın sporcumuzun katılımıyla güzel bir Bodrum sabahında start verdik. Bu etkinlik aynı zamanda spora teşvik amacı da güdüyor. 18 yıllık Belediye Başkanlığım sürecinde üç konu benim için çok hassastı: Eğitim, sağlık ve spor. Bugün de baktığımızda Bodrum’da spor adına bir çok başarıya imza atıyoruz; ama esasında sporla turizmi birleştirdiğimiz zaman her şey çok daha güzel oluyor. Kasım ayının sonlarına yaklaştığımız bu günde, 600 sporcunun Bodrum’da hem yarışması hem koşarak Bodrum’un güzelliklerini görmesi, aynı zamanda ülkelerine döndüklerinde Bodrum’un güzelliklerini anlatarak bizler için turizm elçisi olması çok önemli. O yüzden bu organizasyonda emeği geçen herkese bir defa daha teşekkür ediyorum. Sporun bir yaşam tarzı olduğunu asla unutmadan herkesi spora davet ediyorum.” dedi.

Unlimited Academy’nin koordinasyonunu üstlendiği BodRUN Ultra Maratonu’na; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Atletizm Federasyonu, Marina Vista Hotel, Suunto, AKUT, Bahçeşehir Okulları ve Milta Marina da destek verdi.

“Bodrun Ultra Maratonu” kupa töreni ile sona erdi

Bodrum Belediyesi’nin ana sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen  “Bodrun Ultra Maratonu”, Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

Ödül törenine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başta olmak üzere Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ile Bodrum Belediyesi birim müdürleri, meclis üyeleri, sporcular ve sporseverler katıldı.

“Bodrum’u bir de koşarak keşfedin” sloganıyla düzenlenen maratonda, yabancı sporcuların yanı sıra Türkiye’nin 28 farklı ilinden gelen atletler 10, 23 ve 50 kilometre olmak üzere üç ayrı mesafede mücadele etti. Çeşitli yaş gruplarından sporseverlerin katılımıyla gerçekleşen yarışta sporcular aynı zamanda, Bodrum’u koşarak keşfetme imkânı buldu.

Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de yoğun bir katılımla gerçekleşen ödül töreninde yarışmanın galipleri ödüllerini aldı. Genel klasmanda dereceye girenlere kupaları, farklı yaş gruplarında dereceye girenlere de çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sporculara kupa ve hediyelerini Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Fatih Uzunlulu ile organizasyondaki görevliler verdi.

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olduğunu ifade eden Başkan Kocadon,  “Öncelikle bu güzel Bodrum akşamında Halikarnas Balıkçı’mızın merhabasıyla, sizlere merhaba diyorum. Özellikle bu günlerde, sporumuzun ve sanatımızın birleştirici gücüne, birlik ve beraberliğine, hoşgörüsüne ve sevgisine çok ihtiyacımızın olduğunu biliyoruz. Bu birlik ve beraberliği sağladığınız için hoşgörünüzle Bodrum’a gelip, Bodrum’un güzel ormanlarında, güzel dağlarında yarıştığınız için teşekkür ederim. Herkese şunu anlatın: Bodrum betona yenik düşmedi, düşmeyecek. Herkes diyor ya Bodrum betonlaşıyor diye; ama bugün, yaptığınız kulvarlarda gördünüz ki Bodrum, her zamanki gibi yeşiliyle beyazıyla kaynaşmış durumda.  Emeği geçen herkese huzurlarınızda bir defa daha teşekkür ederken, özellikle bu ödülünü vereceğimiz arkadaşları da ayrıca kutluyorum. 10 ülkeden yarışmacımız var arkadaşlar. Bu 10 ülkeden gelen yarışmacımız ve Anadolu’muzun her yerinden gelen güzel arkadaşlarım, Bodrum’un birer turizm elçisi olduğunu lütfen unutmasınlar. Bodrum’un güzelliklerini herkese anlatsınlar. Çünkü başka Bodrum yok. Onun için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

50K, 23K ve 10K etaplarında yarışan genel klasmanda değerlendirilen yarışmacıların kazananları şöyle:

50K Kadınlar Kategorisi:
1.      Alesia De Mattis
2.      Lucja Leonard
3.      Muazzez Özçelik

50K Erkekler Kategorisi:
1.      Mehmet Aydıngör
2.      Bülent Araç
3.      Mustafa Kızıltaş

23K Kadınlar Kategorisi:
1.      İpek Öztosun
2.      Sedanur Çelik
3.      Rikki Lee Roath

23K Erkekler Kategorisi:
1.      Fırat Dizman
2.      Ferhat Toprak
3.      Özgür Axaman

10K Kadınlar Kategorisi
1.      Bennur Öncel
2.      Selma Akgün
3.      Eileen Aydın

10K Erkekler Kategorisi
1.      Orçun Orakoğlu
2.      Akın Yeniceli
3.      Mehmet Öztürk