MekanlarRestoran

BODRUM’UN ULUSLARARASI LEZZET MARKASI: NOVİKOV RESTAURANT&BAR

Rusya’da doğup, dünyanın hemen her kıtasına dağılan restoranlarıyla seçkin konuklarına, üst düzey lezzetler sunan Novikov Restaurant&Bar, Bodrum’da ayrı mutfağa sahip iki restoranı ve bir lounge’uyla lezzet düşkünlerinin uğrak noktası oldu.

Uluslararası arenada “Türk Rivierası” olarak adlandırılan Bodrum, bu kez dünyaca ünlü bir restoran markasına ev sahipliği yapıyor. Yalıkavak Marina’da konuklarını ağırlayan Novikov Restaurant&Bar, Asya ve İtalyan lezzetlerine yer verdiği iki ayrı restoranıyla konuklarını ağırlıyor. Novikov Bodrum Asya ve Novikov İtalya olarak mutfaklarıyla da ayrılan mekanlara helikopter pistini andıran Novikov Helipad Lounge eşlik ediyor.

Novikov Bodrum Asya

Dünyanın her yerinden özenle seçilmiş taze deniz ürünleriyle adını duyuran Novikov Bodrum Asya, bir yat limanı olmasının yanında lüks bir lokasyon olarak da tanınan Bodrum Yalıkavak Marina’da bulunuyor. Denize sıfır konumu, konforlu ve lüks dekorasyonuyla dikkatleri çeken restoran, kendine ait tekne girişiyle de denizden gelen konuklarını da kabul ediyor.

Tamamen Çin ve Pan Asya mutfağının izlerini taşıyan yemekler, yerel tatlardan da esinlenerek tabakları adeta bir lezzet patlamasına dönüştürüyor. 150 kişiyi aynı anda ağırlayabilen restoranda, 20 kişilik özel yemek odası da bulunuyor. Novikov Bodrum Asya’da geçirilen bu keyifli akşamlara Yalıkavak Marina’nın büyüleyici manzarası eşlik ediyor.

Novikov İtalya

İtalyan şef Riccardo Stevan’ın yönetimindeki mutfağıyla İtalya’nın en lezzetli reçetelerini tabaklara taşıyan Novikov İtalya, aynı zamanda Akdeniz mutfağı esintilerinden oluşan yemekleriyle de dikkatleri çekiyor. Kırmızı Akdeniz karidesli ve limon soslu carpaccio, patlıcanlı parmigiano, yoğurt soslu İskoç somon tartarı, bıldırcın yumurtalı nar ve Sicilya domatesli salata, avokado ve restoranın spesiyalleri arasında bulunan Kral Yengeç mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında.

İki kattan oluşan ve aynı anda 120 kişiyi ağırlayabilen Novikov İtalya’da, zemin kat restoran olarak kullanılırken, muhteşem bir deniz manzarasına sahip teras ise yemek sonrası eğlenceye imkân tanıyor. 50 kişi kapasiteli çatı katında aynı zaman ülkenin en iyi DJ’leri performanslarını sergiliyor.

Novikov Helipad Lounge

Bir helikopter pistinden lounge’a dönüştürülen Novikov Helipad Lounge, 360 derece Yalıkavak Marina manzarasına sahip. Yöresel lezzetler ve içecekler, meyveler ve baharatların mükemmel karışımından oluşan leziz kokteyller ve son teknoloji ses sisteminden yayılan müziklerle gerçek bir eğlence mekanına dönüşen pist, 150 konuk ağırlama kapasitesiyle özel davetlere de imkân tanıyor.