BODRUM’ UN ORGANİK ÜRÜNLERİ KARGO İLE EVİNİZDE

Bodrum’da, Bodrum Tohum  Derneği bünyesinde üretilen organik yiyecek , içecek ve el sanatları ürünleri kargo ile Türkiye ve dünyanın dört bir köşesine pazarlanmaya başlandı. Bodrum tohum derneği Başkanı Elvan Sağbili “Neredeyse imkansızı gerçekleştirdik, yaklaşık 4-5 yıldır ürettiğimiz tohumlardan ürettiğimiz organik sebze, meyveleri ve el sanatları ürünlerini önce Bodrum Üretici Pazarı’nda satışa sundu yoğun talep üzerine Türkiye ve dünyanın dört bir yanına göndermeye başladık” dedi.

BODRUM? DHA: BODRUM TOHUM DER

HERŞEY YÖRESEL

BodruM’da 6 yıl önce kurulan Bodrum Tohum Derneği’nin seralarında üretilen tohumlar ve köylülerle yapılan işbirliği sonucu iki yıl önce Bodrum Üretici Pazarı kuruldu. Bodrumlu çiftçilerden tarafından hiçbir kimyasal ve katkı maddesi kullanılmadan tamamen organik ortamda üretilen sebze, meyve ,yörenin otları, zeytin, zeytinyağı, kuru bakliyat, pekmez çeşitleri, buğday ekmeği, sabun, tahta kaşık,kına, dağ nanesi. Çoban çantası, ıhlamur adaçayı,peksimet, zeytinyağı sabunu  çömlek gibi el yapımı ürünler bu pazarda satılmaya başlandı.

Her  Çarşamba günü Bodrum otogarı üzerinde kurulan pazara yerli ve yabancıların ilgisi büyük oldu.

Dernek başkanı Elvan Sağbili Bodrum’ a gelip pazarı görenlerin kendi ülkelerine veya kentlerine döndükten sonrada yoğun şekilde organik  ürünlerden temin etmek istediklerini bu nedenle Bodrum’ un organik ürünlerinin artık kargo ile satışına başlandığını belirterek “Yaklaşık 100 üretici tarafından üretilen ve mevsimine göre ürün çeşidi 200-400 arasında değişen tamamen organik ürünleri derneğimizin denetiminde Türkiye’nin ve dünyanın dört bir ucuna kargo ile göndermeye başladık. Bize mail ile ulaşanlara organik ürünlerin listesini ve fiyat tarifesini gönderiyoruz.  Ürettiğimiz tohumlardan elden edilen ürünlerle birlikte sağlıklı ve nitelikli yiyecekler sunarken bir yandanda Bodrum’ a özgü ürünlerin korunması ve yaşatılması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Sağbili Bodrum’ un organik ürünlerinden elde etmek isteyenlerin bodrumureticipazari@gmail.com’a mail gönderebilecekleri gibi Bodrum Tohum derneği ve Bodrum Üretici Pazarı’nın sosyal paylaşm sitesi facebooktan inceleyebileceklerini  belirtti.

BODRUM? DHA: BODRUM TOHUM DERNEGI T

ÜRÜN GARANTİSİ

Sağbili ayrıca ulaştırılan  tüm ürünlerin üzerinde bir etiket olduğunu ve etikette  ürün içeriği, üretici çiftçinin adı, üretim yeri ve yaklaşık üretim- tüketim-dayanma tarihleri yazacağını belirterek “Alınan üründen memnun olunmadığı takdirde  ürünü kargoya vererek iade edilebilir,iade ettiğiniz ürün yerine para iadesi yapılmayacak, bir sonraki kolinize istenilen eş değer bir ürün konulacaktır. “ dedi.

BODRUM? DHA: BODRUM TOHUM DERN