Güncel

“BODRUM TÜRK FİLMLERİ HAFTASI”NIN KOS ADASIN’DAKİ GÖSTERİMLERİ SONA ERDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi, Kos (İstanköy) Belediyesi ve Oasis Alışveriş Merkezi’nin katkıları ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Cinemarine Sinemaları, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından düzenlenen “7. Bodrum Türk Filmleri Haftası”nın Kos Adası’ndaki film gösterimleri 23 Eylül Cumartesi tamamlandı.

Rodos Başkonsolosu Barış Kalkavan’ın “7. Bodrum Türk Filmleri Haftası” konukları için verdiği resepsiyona Kos (İstanköy) Belediye Başkan Vekili Elias Sfakis, Kos İstanköy Müslümanları Kültür Eğitim ve Dayanışma Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş , “AYLA” filminin yapımcısı, yönetmeni ve oyuncu kadrosunun yanı sıra SİSAY Derneği ve 7.BTFH Organizasyon Komitesi Başkanı Cenk Sezgin, Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) Başkanı Okan Sarıkaya ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Resepsiyonun ardından “AYLA” filminin Orpheus Açık Hava Sineması’nda “Avrupa Prömiyeri” gerçekleşti.

“AYLA” filminin “Avrupa Prömiyeri” öncesi SİSAY Derneği ve 7.BTFH Organizasyon Komitesi Başkanı Cenk Sezgin’in sunumuyla “7. Bodrum Türk Filmleri Haftası”na katkı sağlayanlara ve “AYLA” filminin tüm ekibine teşekkür plaketleri verildi.

Her geçen yıl daha da gelişen, Türk filmlerini Bodrum ile aynı anda iki kıtada, Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’yla buluşturan ve Ege’nin en keyifli etkinlikleri arasında anılan “7. Bodrum Türk Filmleri Haftası”, 18-24 Eylül tarihleri arasında güçlü film seçkisini hem Bodrum’da hem de Kos(İstanköy) Adası’nda hafta boyunca sinemaseverler ile buluşturdu.