Güncel

BODRUM ANADOLU’YU GEZECEK

Bodrum Tanıtım Tırı Projesi, Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon tarafından Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde, Bodrum’da faaliyetlerini sürdüren çeşitli oda ve derneğin destekleriyle hayata geçiyor.

Bodrum’a yerli turist getirisiyle iç turizmi canlandırmak amacıyla oluşturulan Bodrum Tanıtım Tırı Projesi için hazırlıklarda sona gelindi. 2017 yaz sezonu öncesinde iki ay boyunca Türkiye genelindeki 28 ili gezecek olan Bodrum Tanıtım Tırı çalışmaları, Bodrum Tanıtma Vakfı’nın organizasyonluğunda ve Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde başlatıldı. Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum Denizciler Derneği ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Yürütme Kurulu’nun da destek verdiği proje ile ilgili ilk toplantı, Bodrum Belediye Başkanlığı toplantı salonunda yapılarak hazırlık çalışmalarıyla ilgili ilk değerlendirmeler gözden geçirildi. Bodrum’un simgelerinden oluşan görsellerle giydirilecek olan tırda dağıtılmak üzere Bodrum’u tanıtıcı çeşitli materyaller ve Bodrum’un yöresel lezzetleri bulunacak. Proje görevlileri, ziyaret ettikleri bölgelerde halkı Bodrum hakkında daha da bilgilendirecek.

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon’un ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Bodrum Ticaret Odası Başkan Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Başeymez, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Neşe Gökbel, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum Tanıtma Vakfı ve BODER Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Düzenlenen toplantıda, yakın bir zaman içinde tırın Türkiye’yi gezmeye başlayacağının bilgisini veren Başkan Mehmet Kocadon, “Türkiye’nin göz bebeği Bodrum, asırlardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, hoşgörünün hakim olduğu, üç tarafı denizlerle ve doğal güzelliklerle çevrili bir yarımadadır. Bu özellikleriyle turizmin en çok yükseldiği yerlerin başında gelmektedir. Yaz aylarında nüfusu 1 milyonu bulan Bodrum’a, dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda yabancı turist geliyor ve buranın güzelliklerine hayran kalıyor. Anadolu halkının Bodrum’a olan sevgisi ve ilgisi ise bambaşka. Sadece tatil için değil, burada yaşamayı seçmiş ve artık bizlerden biri haline gelmiş olan Anadolu halkına Bodrum’a katkıları için çok teşekkür ediyorum. Bodrum Tanıtım Tırımız da bu nedenle Anadolu’yu dolaşacak. Bodrum’u Anadolu halkının ayağına götüreceğiz. İç turizmi canlandırmak için başlatacağımız bu adımın, Bodrum turizmini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyoruz. Bu projeye destek olan tüm kurumlara ve yöneticilerine bizlerle birlikte ellerini taşın altına koymaktan bir an olsun tereddüt etmeyip ‘her şey Bodrum için’ dediklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. İyi varsınız.” dedi.