Güncel

“BİR DİLEK TUT” DERNEĞİNE BODRUM DESTEĞİ

Bodrum’da, Bir Dilek Tut Derneği’ne destek amacıyla düzenlenen geceye turistlerin ilgisi büyük oldu. Dilek ağacının açılışının yapıldığı gecede fotoğraf sanatçısı Murat Aykut’un, “Dilek Ağacı” isimli fotoğrafı 3300 TL. ye alıcı buldu. Gecenin geliri ile 3 çocuğun hayallerinin gerçekleştirileceği belirtildi.

Rixos Premium Bodrum Hotel ,Bir Dilek Tut Derneği ve Lime Bodrum Magazin Dergisi ile birlikte gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesine turistlerde destek verdi.

Geceye Bir Dilek Tut Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eda Tontu Aroyo,  dernek genel müdürü  Zeynep Ürkün, otel genel müdürü Mehmet Tulunay, fotoğraf sanatçısı Murat Aykut ve 500’e yakın yerli ve yabancı turist katıldı. Gecede derneğin amacı ve çalışmalarını anlatan  Aroyo “Yaklaşık 16 yıldır faaliyet gösterdiğimiz dernek çatısı altında her yıl 3-18 yaş arası hayati tehlikesi bulunan  250 çocuğun hayalini ve dileklerini yerine getiriyoruz, 16 yılda yaklaşık 2 bin çocuğumuzun dileğini yerine getirdik. Turizm sektöründen gelen bu destek ile üç çocuğumuzun daha hayalini yerine getirmenin mutluluğunu yaşayacağız, bizlere 1 TL. Den, gönüllümüz olmaya kadar her biçimde maddi ve manevi destek verebilirsiniz. Çocuklarımızın isteklerini yerine getirerek onlara umut, neşe hayata tutunma sevinçlerini arttırmak istiyoruz bu etkinlikte azda olsa destek verebilirseniz bu yardımların kartopu gibi büyüyerek artacağına inanıyoruz” dedi.

Gecede fotoğraf sanatçısı ve Lime Bodrum Magazin dergisi imtiyaz sahibi  Murat Aykut’un otelin Zeytin adada bulunan dilek ağacı fotoğrafı açık arttırma ile satışa sunuldu. Aykut’un fotoğrafını  açık arttırmada Londra’dan tatile gelen güzellik salonu işletmecisi Zehra Süleyman Sibel Herguner Ayse Anderson Zelha Bayraktar Zehra Djafer Kezi Hasan Husnu  3300 TL vererek satın aldı. Ardından Aykut’un satışa sunduğu fotoğrafta yer alan dilek ağacının açılışı yapıldı. Yerli ve yabancı turistler dileklerini yazdıkları kartları ağaca astı. Aykut, derginin her sayısında derneğin tanıtımına  destek sağlamak amacıyla ücretsiz yayın yapılacağını açıkladı. Otel Genel Müdürü Tulunay ise Bir Dilek Tut Derneği yararına düzenlenen  etkinliğin geleneksel hale getirileceğini belirterek her yıl derneğe destek verecek etkinliklerin düzenleneceğini söyledi.

Gece Latin Amerikalı gurubun müzik ve dans gösterisinin ardından, Ömür Gedik’in verdiği konser ile sona erdi.