Tatil-KonaklamaTurizm

ASTRİD HOTEL BODRUM KAPILARINI AÇTI

Çocukluk reçetesi misafirlerin hoş geldiniz ikramı oldu

ASTRİD HOTEL BODRUM KAPILARINI AÇTI

Modern mimarisi ve şık tasarımlarıyla dikkatleri çeken, konuklarına ayrıcalıklı ve huzurlu bir tatil vadeden Astrid Hotel Bodrum, Yalıkavak ve Gümüşlük arasında yer alan Koyunbaba Koyu’nda hizmete açıldı. İstanbul ve Bodrum’da çok sayıda rezidans, ev ve otel tasarımlarına imza atan Mimar Yasemin Diker’in yaratıcısı olduğu otel, Diker’in yurt dışı seyahatlerinden edindiği deneyimlerin ve çocukluğundan kalma çok özel reçetelerin yansımalarına da sahne oluyor.

Bodrum Koyunbaba Koyu’nda, yeşille mavinin buluştuğu büyüleyici bir noktada kapılarını açan Astrid Hotel Bodrum, bu yaz misafirlerine konforlu, lüks ve unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmayı vadediyor. Üçü süit, altısı bağlantılı aile odası ve 32’si standart olmak üzere toplam 41 odası bulunan otelin tümü Fransız balkonlu, mis kokulu mandalina bahçeleri ya da denize manzaralı olan odaları, İskandinav sadeliğini yansıtan zarif bir iç tasarıma sahip. Kumsala ulaşımın Buggy araçlarla sağlandığı Astrid Hotel Bodrum’un yetişkin, çocuk ve şezlong olmak üzere birbirinden farklı üç yüzme havuzu da bulunuyor. Özellikle misafirlerin direkt havuzun içindeki şezlonglarda vakit geçirebildiği şezlong havuzu zarif mermer yapısıyla dikkat çekiyor.

Otelin adının İskandinavya’dan geldiğini söyleyen Astrid Hotel Bodrum Yaratıcısı ve Kurucusu Yasemin Diker “ ‘Astrid’ kelimesi eski bir İskandinav kraliyet ismi ve anlamı da ‘ilahi ve alışılmamış güzellik’ demek. Otelimizin genel dekorasyonu da bu konumlandırma üzerine inşa edildi. Zarif, sade, modern ve lüks dokunuşlar otelimizde bir arada.” diyor.

Dünya mutfağından çok özel lezzetler

Astrid Hotel Bodrum’un mutfağına da ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Kahvaltı, brunch ve akşamları fine dining olarak hizmet veren otelin restoranında misafirleri üst düzey bir lezzet deneyimi bekliyor. Pergola mimarisinde tasarlanmış olan restoranın, Bodrum severlere 12 ay boyunca hizmet vermesi planlanıyor.

Otel ayrıca, lokal üreticileri, sürdürülebilir ekolojik tarımı ve kadın girişimcileri desteklemek amacıyla mutfağında kullandığı ürünlerin büyük bölümünü Bodrum’un lokal üreticilerinden temin ediyor; lokal üreticilerle ortak çalışmalar yürütüyor.

Uzun yıllar boyunca dünyayı gezen ve hemen her ülkenin mutfağını deneyimleyen Yasemin Diker, beğenilerinin Astrid Hotel Bodrum’un mutfağını ve menüsünü de şekillendirdiğini söylüyor. Örneğin, Yunanistan’da yediği çok iyi bir makarna tarifinin otelin menüsünde yer aldığını söyleyen Diker, yaratıcısı olduğu Astrid Hotel Bodrum’da misafirleri çok özel bir fine dining konsepti beklediğini dile getiriyor.

Çocukluğundan beri gastronomiye özel bir merakı olduğunu, bu merakın sadece farklı tatları deneyimlemekten öte kendi reçetelerini yapmaya kadar uzandığını da ekleyen Diker, “Henüz 9 yaşındayken evde dikkatimi çeken bir yemek kitabından Osmanlı limonatası reçetesi oluşturdum. Limonata o kadar beğenildi ki, belli aralıklarla yapmaya devam ettim. Bugün Astrid’in hoş geldiniz ikramı olan Osmanlı limonatası işte bu reçeteye ait.” diyor.