ARZU KARCI OASİS NUROL SANAT GALERİSİ’NDE

‘‘Sinek Kuşu’’ Resim Sergisi ile Arzu Karcı, Oasis Nurol Sanat Galerisi’nin Eylül ayı konuğu oluyor. Sergi, sanatçının da katılımı ile 9 Eylül 2016 Cuma günü, saat 19:00’da gerçekleşecek kokteyl ile açılacak ve 1 Ekim 2016 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 12.00 – 20.00 saatleri arasında gezilebilecek.

“Sinek Kuşu” adlı bu yeni serisinde, sanatçı doğaya ve yaşamın tüm canlılarına karşı, insanoğluna bir atıfta bulunuyor. Mitolojilerde “Sonsuz Yaşam”ın ve “Hayat Verme”nin sembolü olan ve koruyucu ruhlar olarak kabul edilen sinek kuşlarıyla birlikte kelaynak kuşu, turaç, bukalemun, denizatı, ağlayan lale ve kardelenler gibi özellikle ülkemizde nesli tehlike altında olan canlıları çalışmıştır.

Arzu Karcı;

T.E.D. Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Arzu Karcı, bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2002 yılında asıl tutkusu olan sanata yöneldi. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünde Yüksek Lisans programına devam eden Karcı, seramik ve cam çalışmalarının yanı sıra sanat kariyerine resim alanında devam etmektedir. Resimleriyle 2015’de Floransa Bienali, 2016’da ArtNordic Kopenhag’a katılan Karcı’nın eserleri renkli kedileri, özgün kadınları, kendine özgü renk anlayışı ve Türk motifleri kullanımıyla ayırt edilmektedir. Son dönem çalışmalarında, Art Nouveau’ya atıfta bulunarak çağdaş sanat anlayışla yorumladığı vitrayı anımsatan detaylar, altın rengi, çiçek motifleri de görülmektedir. En son serisi olan “Sinek Kuşu”nda bunlara, hayal dünyasını yansıtan tuvalinden, dış dünyaya açılan pencereler de eklenmiştir. Sanatçı, Ankara’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.