AMAC AEROSPACE TURKEY’İN BODRUM HANGARINDA GERİ SAYIM BAŞLADI

AMAC Aerospace Turkey’in Bodrum Havalimanı’ndaki hangarı Temmuz ayında faaliyete geçmeye hazırlanıyor. 8 bin metre kare alanda inşaatı devam eden hangarda aynı anda 20 özel jete hizmet verebilecek olan AMAC Aerospace Turkey, Nisan ayından itibaren ise Bodrum Havalimanı’nda Hat Bakım Hizmetleri vermeye başlayacağını açıkladı

AMAC Aerospace Turkey’in Bodrum Havalimanı’nda inşaatını sürdürdüğü hangarı Temmuz ayında tamamlanarak hizmete açılacak. Toplamda 15 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçecek olan hangar, 8 bin metre kare alan üzerinde 6 bin metre kare kapalı alanda hangar ve bakım tesisi ile hizmet verecek.

Bodrum Havalimanı’nda yerli uçaklara Hat Bakım hizmetini Nisan ayından itibaren, yabancı havayollarına ise Haziran ayından itibaren başlatacak olan AMAC Aerospace Turkey’in Temmuz ayında tamamlanacak olan hangarında ise aynı anda 20 özel jete bakım hizmeti verilebilecek.

Nisan ayından itibaren Hat Bakım hizmeti verecek

Yatırım için Bodrum’u tercih etmelerinin nedeni hakkında AMAC Aerospace Turkey Genel Müdürü Safi Ergin şunları söyledi: “AMAC Hava Aracı Bakım/Onarım Merkezi olarak, Nisan ayından itibaren Bodrum Havalimanı’nda B737 Classic, B737 NG, A318/319/320/321 uçaklarına Hat Bakım hizmeti vermeye başlayacağız. Temmuz ayından itibaren ise inşaatı devam eden uçak bakım hangarımızı tamamlayıp 2017-2018 kış sezonunda Boeing ve Airbus uçaklarına C – Bakımı yapmaya hazır olacağız. Bodrum Ortadoğu ve Avrupa arasında bir merkez olmasının yanı sıra özel jetler için de büyük önem taşıyor. Her yaz dönemi ortalama 2 bin özel jet Bodrum’a iniş yapıyor. Bu önemli turistik merkeze yaptığımız yatırımla büyük bir açığı kapatacağız. Sadece özel jetler değil, özellikle büyük gövdeli yolcu uçakları da kış bakımlarını AMAC Aerospace Turkey’in yeni hangarında gerçekleştirebilecek” dedi.
AMAC Aerospace Turkey, Falcon serilerinden 2000 / 2000 EX EASy için C bakım yetkisini almaya hak kazandı. Falcon 2000 serisinin C Bakımı bundan böyle Türkiye’de AMAC Aerospace Turkey tarafından yapılabilecek.

Düzenli olarak yapılan değerlendirmeler neticesinde yatırımlarını sürdüren AMAC Aerospace Turkey, bölgenin bu kadar hızlı yetki sertifikalarını almaya hak kazanan sayılı firmalarından. Özellikle sivil havacılığın artış gösterdiği Ortadoğu pazarında uçak bakımı konusunda önemli bir konuma sahip olan AMAC Aerospace Turkey, iş adamları, devlet yetkilileri gibi pek çok kişiye hizmet veriyor.