NESPRESSO BOUTIQUE ŞİMDİ BODRUM YALIKAVAK’TA

Nespresso Ege sahillerine iniyor

Nespresso, İstanbul, Ankara ve İzmir’de açtığı Nespresso Boutique’lerinin ardından bu yaz Ege sahillerinde de yerini almaya hazırlanıyor. Nespresso, 8 Temmuz’da gerçekleşecek butik açılışıyla birlikte Bodrum’un lüks alışveriş ve yaşam merkezi Yalıkavak Marina’da olacak.

Yüksek kaliteli kapsül kahvede dünyanın öncü markası Nespresso, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından şimdi de Bodrum Yalıkavak’ta. Bodrumlu kahveseverleri mükemmel kahve deneyimi ile tanıştırmaya hazırlanan Nespresso Boutique’in Bodrum’un lüks alışveriş ve yaşam merkezi Yalıkavak Marina’daki açılışı 8 Temmuz Cuma günü gerçekleşecek.

Marka, tüketicilerine kolay erişebilecekleri bir lokasyonda butik açarak hem Bodrumluların hem de yaz aylarını Bodrum’da geçirenlerin Nespresso deneyimini devam ettirmelerini amaçlıyor. Nespresso, Yalıkavak Marina’daki butiğiyle Türkiye’de ilklere de imza atıyor. Güney Ege sahillerine inerek yazlık şehirlerdeki ilk butiğini açan marka için Nespresso Yalıkavak Marina Boutique, Türkiye’de marinada yer almasıyla da bir ilk.

Bodrum sakinleri tüm kahve serileri ile buzlu tüketim için özel olarak üretilen yaz kahvelerini de Yalıkavak Marina butiğinde bulabilecekler.  Nespresso, yazın soğuk kahve deneyimi için özel olarak üretilen ve Brezilya’nın tropikal havasından ilham alan Barista Creations for Ice yelpazesine eklediği tropikal misket limonu ve nane aromaları ile ferahlatıcı lezzetler ile karşılıyor. Nespresso ayrıca çok beğenilen iki soğuk kahvesini de kahveseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Meyvemsi Liminha over Ice ve Coconut Flavour over Ice ile yapılacak soğuk kahveler sıcak yaz günlerine ferahlık ve canlılık katmayı sürdürecek. Nespresso’nun susuzluğu gideren buz gibi leziz yaz tarifleri ise www.nespresso.com/tr/recipes adresinde yer alıyor. Marka aynı zamanda özel olarak tasarlanarak sınırlı sayıda üretilen plaj havlusu, plaj çantası ve su şişesi gibi plaj ürünleri de Yalıkavak Marina Boutique’te tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Her zaman çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik ilkesiyle hareket eden Nespresso, bu duruşunu yeni butiğinde de sergilemeye devam ediyor. Teknelerde ya da yazlıklarda tüketilen kapsüllerin Yalıkavak Marina Boutique’teki geri dönüşüm kutularında toplanması amacıyla, alışveriş yapılmasa dahi biriktirdikleri kapsülleri bu noktaya bırakmaları için tüketicileri teşvik ediyor.

EDİTÖRE NOT

Nestlé Nespresso SA hakkında

Nestlé Nespresso SA, yüksek kaliteli porsiyon kahvelerde öncü ve referans noktasıdır. Şirket, sürdürülebilirlik uygulamalarını kahve çiftliklerinde ve bunları çevreleyen tabiatta hayata geçirebilmek için AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı ile 15 ülkede 120.000’i aşkın çiftçi ile birlikte çalışmaktadır. 2003 yılında, Yağmur Ormanı İttifakı (Rainforest Alliance) adlı STK ile işbirliği içinde hayata geçirilen program, üretilen kahvenin kalite ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olarak, yüksek kaliteli kahvenin sürdürülebilir şekilde tedarik edilmesini sağlamakta ve çiftçilerin ve toplumlarının geçim yollarını iyileştirmektedir.

Nespresso, 2022 yılında B Corp™ sertifikasını almaya hak kazanarak, sosyal ve çevresel sorumluluk ve şeffaflıkta B Corp’un yüksek standartlarını karşılayan, 4.900 amaç odaklı işletmenin yer aldığı bir uluslararası harekete katılmıştır.

Merkezi İsviçre’nin Vevey şehrinde olan Nespresso, 13.000’i aşkın çalışanı ile 81 ülkede faaliyet göstermektedir. Şirketin işlettiği global perakende ağında 2021 itibariyle 802 butik bulunmaktaydı. Daha fazla bilgi için, Nespresso kurumsal web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.nestle-nespresso.com.

Nespresso Türkiye İletişim Bilgileri:

Boutique’ler:

Nişantaşı Boutique                                : Abdi İpekçi Cad. No:11, Nişantaşı İstanbul

Bağdat Caddesi Boutique                     : Bağdat Cad. No:351/1 , Erenköy İstanbul

Zorlu Center Pop-up Boutique            : Meydan Katı (0), Beşiktaş İstanbul

Akasya Boutique                                    : 1. Kat, Üsküdar İstanbul

Kanyon Boutique                                   : Giriş Katı (0), Levent İstanbul

İstinyePark Boutique                            : Giriş Katı (0), Sarıyer İstanbul

Vadistanbul  Pop-up Boutique            : Giriş Katı (0), Sarıyer İstanbul

Mall of İstanbul Pop-up Boutique      : 1. Kat, Başakşehir İstanbul

Panora Pop-up Boutique                      : Giriş Katı (0), Çankaya Ankara

Ankamall Boutique                                : 1. Kat, Yenimahalle Ankara

İzmir İstinyepark Boutique                  : 1. Kat, Balçova İzmir