Kafe-BarMekanlar

2 KİŞİDEN 1’İ TÜRK KAHVESİNİ DOUBLE FİNCANDA İÇİYOR!

 “Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası’nın, Türk Kahvesi keyfine yönelik gerçekleştirdiği anket serisi sosyal medyada büyük ilgi gördü. Binlerce kişinin katıldığı anketin sonuçlarına göre, her iki kişiden biri Türk Kahvesini double fincanda içiyor. Ankete katılanların yüzde 74’ü Türk Kahvesinin asıl keyfinin double fincanda çıktığını düşünüyor. Türk Kahvesi keyfini doyasıya yaşamak isteyenler için single Türk Kahvesi fincanlarının tasarımını double fincana taşıyan Kahve Dünyası,  kahve keyfini ikiye katlıyor. Ayrıca ikonikleşmiş Türk Kahvesi fincanlarını mağazalarında ve kahvedunyasi.com’da aksesuar grubunda satışa çıkarıyor.

500 yılı aşan geçmişi ve bize özgü gelenekleri ile Türk Kahvesi kültürümüzde önemli bir yere sahip. Bu önemli değeri yaşatmayı ve tanıtmayı kurulduğu ilk günden itibaren kendine misyon edinen Kahve Dünyası, Türk Kahvesi keyfine yönelik özel bir anket serisi gerçekleştirdi. Türk Kahvesine olan tutkumuzu bir kez daha ortaya koyan anket serisine sosyal medyada ilgi büyüktü. Binlerce kişinin günde en az bir kez Türk Kahvesi içtiğini belirttiği ankette Türk Kahvesinin hepimizin ortak noktası olduğu bir kez daha teyit edildi.

Uzun sohbetlerin en güzel eşlikçisi duble fincanda Türk Kahvesi!

Ankete göre, Türk insanı günde en az bir kere Türk Kahvesi içiyor. Katılımcıların yarısı günde bir fincandan daha fazla Türk Kahvesi içtiğini söylüyor.  Ankete katılanların yüzde 66’sı ise Türk Kahvesini double fincanda içmeyi tercih ediyor. Double fincan en çok geleneksel fincan küçük geldiği ve sohbetlere daha uzun süre eşlik edebildiği için tercih ediliyor. Her üç kişiden ikisi Türk Kahvesinin asıl keyfinin double fincanla çıktığını düşünüyor. Kahve Dünyası mağazalarında içilen her Türk Kahvesinin yarısı da double fincanda tercih ediliyor.

Ankete katılanların yüzde 73 gibi büyük çoğunluğu Türk Kahvesini sade içmeyi seviyor. Aromalı Türk Kahveleri seviliyor mu sorusunu da gündeme getiren ankette katılımcıların yüzde 88’i Türk Kahvesini aromasız içmeyi tercih ettiğini belirtiyor.