MekanlarRestoran

​GERÇEK LÜBNAN LEZZETLERİ “AL NAFOORAH” BODRUM’DA

Doğu sentezinin muhteşem harmonisini lezzetli tatlarla buluşturan Al Nafoorah restoran, Lübnan’ın hareketli yaşamını ve yemek kültürünü Jumeirah Bodrum Palace’a taşıyor.

Lübnan’ın en meşhur restoranı olan Al Nafoorah’ın sunduğu sıcak, soğuk mezeler, tadına doyulmayacak et mönüsü ve bunlara eşlik eden oryantal içecekler, lezzet tutkunlarının hem gözüne hem de damak tadına hitap ediyor.

Bodrum’da Oryantal Esintiler…

Denize karşı konumlanan sıra dışı manzarası, Ege ile buluşan oryantal mimari dokunuşlarının eşlik ettiği geleneksel Lübnan mutfağını deneyimlerken tahin soslarıyla zenginleştirilmiş özel mönüdeki bir doğu klasiği Moutable, patlıcan ve nar tanelerinin kusursuz tatlarıyla harmanlanıyor. Yemek sonrası tatlı mönüsü ise Al Nafoorah’ta yemek yemenin en keyifli ayrıntısını oluşturuyor.

Jumeirah Bodrum Palace’ın etkileyici ve davetkar atmosferine renk katan Al Nafoorah,dekorasyonundaki cam objelerle buluşan ahşap detaylar ve mozaik karolarıyla sezonun lezzet mabedi haline geliyor.

Arapça’da çeşme anlamına gelen Al Nafoorah,Lübnan mutfağının vazgeçilmezleri “kıbbe”, “tabbule”, “muhammara” gibi zengin sıcak, soğuk mezeler ve et seçenekleriyle ayrıcalıklı bir menü sunarken dekorasyonundaki renkli kumaşlar, cam objeler ve mozaik işlemeli yer karolarıyla da Doğu’nun mistik havasını yaşatıyor.

www.jumeirah.com