MARSHALL’DAN GÖZ ARDI EDİLEN ODALARI “EN FAVORİ MEKANA” DÖNÜŞTÜRME ÖNERİLERİ

 

Marshall, göz ardı edilen odaları evin en çarpıcı mekanına dönüştürmenin ipuçlarını ve renk önerilerini sunuyor

“Renklendir Hayatı” sloganıyla hayata renk katmaya devam eden Marshall’ın son global anketinin sonuçlarına göre, yeni bir ev sahibi olanların %45’i taşınır taşınmaz dekorasyon yapmak istediklerini ama gerçekte bunun aylarca uzayıp gittiğini söylüyor.

Yarım kalan dekorasyona çözümler sunan ve göz ardı edilen odaları en favori mekana dönüştürmek için ipuçları veren Marshall’ın dekorasyon önerileriyle, sadece bir günde sevilmeyen bir odayı dönüştürmek mümkün.

Bir kat boya yapmak sevilmeyen bir odayı hızla dönüştürmenin en kolay ve bütçeye uygun yolu. Hâlâ boyayı erteliyorsanız motivasyon psikoloğu Cliff Arnall’in dekorasyona nasıl başlanacağına yönelik önerilerine bir göz atın.

Yapılacaklar listenizi oluşturun- Yeni evinizin dekorasyonu geciktiyse, sadece kaçındığınız işleri içeren bir yapılacaklar listesi oluşturmanın vakti gelmiş demektir.

Bir eylem planı hazırlayın– Unutmayın, her şeyi aynı anda yapmak zorunda değilsiniz! Listenizdeki maddeleri sizi bunaltmayacak, küçük, eğlenceli ve çabuk halledilebilecek projelere bölün.

Her defasında bir iş seçin ve gerçekçi bir hedef belirleyin–  Belirli bir projeyi tamamlamak için gerçekçi bir hedef koymak – örneğin kullanışsız bir odayı bir günde boyamak – motivasyonunu artırmanın harika bir yoludur. Bir şeyi yapmaya başlar ve bunu iyi yaparsanız güveniniz artar.

Bittiğinde kendinizi ne kadar harika hissedeceğinize odaklanın – Sevilmeyen bir oda için tutkunuzu yeniden ateşlemenin anahtarı, boyamayı başarıyla bitirdikten sonra kendinizi ne kadar tatmin olmuş hissedeceğinizi hayal etmektir.

Evinizin nasıl görüneceğini hayal edin – Tam da burada Marshall Gör&Boya uygulaması çok işe yarayacak. Uygulamayı Akıllı Telefonunuza veya tabletinize indirdikten sonra odanızın boyandığı zaman ne kadar harika olacağını görebilirsiniz.

Marshall’dan renk önerileri

Hâlen odayı nasıl kullanacağınıza karar vermediyseniz, Toprak Sarısı 3 gibi çok yönlü, koyu sarı renk tonlarını (Ref: 60YY 65-669) seçin, bu renk göze hoş gelir ve uyumlu bir renktir.

Aydınlık bir oda tercih ediyorsanız kırık beyazın (Ref: 61YY 89-040) tek bir tonunu kullanabilir ya da huzurlu inci beyazıyla odadaki doğal ışığı artırabilirsiniz.

Kendine güvenen bir görüntü için enerjik kırmızı (Ref: 19YR 14-629) da bir seçenek olabilir, çarpıcı kırmızı bir duvarla evinizde dramatik bir etki yaratabilirsiniz.

Marshall, mavi tutkunlarına ise modern ve zarif görüntü için deniz mavisini (Ref: 10BB 13-362) öneriyor. Ya da tarz sahibi bir görüntü için tek bir duvarı örneğin varsa şömine duvarını soğuk maviye (Ref: 70BG 31-332) boyamak mükemmel bir sonuç verebilir.

Gevşemek için bir yer arıyorsanız, mor bir odayı deneyin. Mor sezgi, farkındalık ve aydınlanma gibi kavramları sembolize etmesiyle ruhani açıdan da zengin bir renk olarak bilinir. Hinduizm’de saf bilinç ile ilgili olan çakra (enerji merkezi), menekşe rengiyle (Ref: 23RB 11-349) temsil edilir. Bu inanışa göre, eğer çakranız açıksa farkındalığınızın arttığı varsayılır.

Mor günlük hayatınıza kolayca entegre olur. Huzurlu bir atmosfer için sevmediğiniz odanın duvarını lavanta ve leylak tonlarına boyayın ya da odanızı menekşenin koyu tonlarındaki aksesuarlarla dekore edin.

Hayallerdeki ev için ilham verecek nötr renkleri ve tüm renk paletini Marshall’ın www.marshallboya.com/tr adresindeki web sitesinden veya Marshall bayilerinden temin edilecek renk kataloglarından belirlemek mümkün.

AkzoNobel Marshall hayatı renklendirmek için çalışıyor

Dünyanın en büyük küresel boya ve kaplamalar şirketi ve özel kimyasalların ana üreticisi olan AkzoNobel, dünya genelinde endüstri ve tüketicilere yenilikçi ürünler sunuyor. Müşterileri için sürdürülebilir cevaplar geliştirmek konusunda iddialı olan AkzoNobel’in portföyünde, Dulux, Sikkens, International ve Eka gibi çok iyi bilinen markalar bulunuyor. AkzoNobel, Türkiye’de de Marshall markası ile küresel teknoloji ve tecrübelerle geliştirilmiş ürün ve renk hizmetleri ile hayata renk katıyor. Genel merkezi, Amsterdam Hollanda’da bulunan AkzoNobel, Global Fortune 500 Şirketleri arasında yer alıyor ve sürdürülebilirlik alanında sürekli olarak lider konumda sınıflandırılıyor. AkzoNobel’in dünya çapında 80’den fazla ülkede, 55 bin Kendini Mükemmelliği ve Yarının Cevaplarını Bugünden Elde Etmeye adamış çalışanı bulunuyor.