İLKER BAŞBUĞ BODRUM’DAKİ İMZA GÜNÜNDE OKURLARIYLA BULUŞUYOR

26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, “Osmanlı’dan Cumhuriyete Güç Odaklarının Mücadelesi” adlı kitabının D&R Bodrum Turgut Reis’teki imza gününde sevenleriyle bir araya geliyor.

Emekli olduğu 2010 yılından bu yana geçen sekiz yılda 10 kitap yazan İlker Başbuğ bu kez  yeni kitabı “Osmanlı’dan Cumhuriyete Güç Odaklarının Mücadelesi” ile okuyucularının karşısında.

Başbuğ yeni kitabında Osmanlı’dan Cumhuriyete 600 yıllık tarihsel kesitte yaşanan güç mücadeleleri, büyük çarpışmalar ve taht kavgalarını anlatıyor.Hangi yüzyılda, hangi güç odakları ortaya çıktı? Bunlar o yüzyıldaki hangi güç odaklarıyla karşı karşıya geldi? Merkezdeki ve merkezi ele geçirmeye ya da merkezi etkilemeye çalışan bu odakların mücadelesi Osmanlı Devleti’nin iç ve dış politikasını nasıl etkiledi? gibi pek çok soruya cevap veren kitap tarihle ilgili az bilinen konulara da ışık tutuyor.

İlker Başbuğ, Osmanlı’dan Cumhuriyet dönemine kadar yaşanan güç odaklarının mücadelesini anlattığı kitabının 28 Temmuz  Cumartesi günü saat 19:00 ‘da D&R Bodrum Turgut Reis’te düzenlenecek imza gününde sevenleriyle bir araya gelecek.