EtkinliklerSergi

DOĞAYA DÖNÜŞ, HAYRAN BIRAKTI

Bodrum Sanat Galerisi’nde Ressam Tamer Şahinoğlu’nun Doğaya Dönüş isimli kişisel sergisi sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışında resim yapmaya meraklı bir öğrenci olan Çağla Çağlar Şahinoğlu’na bir buket çiçek verdi. Hayranının bu jestini çok beğenen sanatçı, fotoğraf çekilmek isteyen Çağla Çağlar’ı kırmayarak basın mensuplarına beraberce poz verdiler…
Bodrum’da yaşayan Ressam Tamer Şahinoğlu “Doğaya Dönüş” konsepti ile sanatseverlere Bodrum Sanat Galerisi’nde buluştu. Serginin açılışını Şahinoğlu, ile galeri yöneticisi Zeynep Çavuş ve sanatseverler birlikte yaptı.

ŞAHİNOĞLU “DÜNYA BİZE GELECEK NESİLLERDEN EMANET”
13 adet tuval üzerine akrilik ve 37 adet kağıt üzerine suluboya resmi sergilenen Şahinoğlu, “Eserlerimde yaşadığımız dünyanın, bir sonraki nesillerin bizlere bir emaneti olduğunun unutulmaması gerektiği mesajını iletiyorum. Doğanın korunması ve yaşamının sürdürülebilmesi için herkesin bu konuda üzerine düşeni yapmasının önemini de vurgulamak istedim. Resimlerimde özel yaşamımdan imgelerimi ve tabiatın varlıklarını naif duyarlılıkla bir araya getirdim. Ayrıca bugün, gelecek nesillerden Çağla isimli minik bir hayranım sergide tablolarımı beğendiğini söyleyerek bana bir buket çiçek hediye etti. Benim için günün en anlamlı hediyesi oldu” dedi.
Sergi 23 nisan tarihine kadar açık kalacak.