ZAFER BAYRAMI’NDA FENER ALAYI COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıl dönümü dolayısıyla Bodrum’da fener alayı düzenlendi.

Bodrum Milta Marina’dan başlayan fener alayına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve eşi Hülya Kocadon ile Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum Belediyesi meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle  birlikte binlerce vatandaş katıldı.

Neyzen Tevfik Caddesi boyunca ellerinde meşaleler, Türk Bayrakları ile marşlar eşliğinde yürüyen vatandaşlara  mekânlarda  bulunanlar da  alkışlarla destek verdi.

Fener alayının ardından düzenlenen konser öncesi vatandaşlara seslenen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon birlik ve beraberlik mesajları vererek şunları söyledi:

“Bodrum’dan elimizdeki bu güzel bayraklarımızla öyle bir meşale yakalım ki içimizdeki sevgi, birlik, hoşgörü bütün güzel ülkemi sarsın”

“Öncelikle bu güzel Bodrum akşamında 95 yıl önce yaşanan büyük mücadelenin ardından,  bugün bu bayraklarla yürümemize sebep olan; özgürlük, birlik, barış içinde yaşamamızı sağlayan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına can-ı gönülden şükranlarımı sunuyorum. Bugün birey olabildiysek, medeni şekilde yaşıyorsak hepsi o güzel insanların eseridir. Bunların kıymetini iyi bilmek lazım. Şu birlik beraberliğin bütün güzel ülkemde olması lazım. Gelin, Bodrum’dan elimizdeki bu güzel bayraklarımızla öyle bir meşale yakalım ki içimizdeki sevgi, birlik, hoşgörü bütün güzel ülkemi sarsın. Yolumuz Ulu Önder’imizin  gözündeki ışık yoludur, medeniyet yoludur, uygarlık yoludur. Ve sloganımız da şudur; Yurtta barış, dünyada barış! Ne mutlu Türküm diyene! Bu güzel dileklerimle Zafer Bayramı’nızı ve Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum; hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, Türkiye’nin medeni, aydınlık yüzü insanları! Hepinizle gurur duyuyorum.”

Başkan Kocadon’un konuşmasının ardından “Midtown Oda Orkestrası” tarafından verilen konser ile fener alayına katılanlar geç saatlere kadar 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı müzikler eşliğinde kutladı.