TÜRKİYE’DE BİR İLK: SANKARA FONKSİYONEL ZEYTİNYAĞI

Tadında Anadolu’dan Türkiye’de bir ilk: Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı

Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak ve yaşatmak amacıyla yola çıkan Tadında Anadolu, Türkiye’yi yepyeni inovatif bir ürünle tanıştırıyor. Yüzde 100 doğallığını koruyan ve polifenoller ile zenginleştirilmiş Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı, Türkiye’nin ilk ve tek fonksiyonel zeytinyağı…

Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak ve yaşatmak, yöresel zenginliklerimizi ve yeniliklerimizi desteklemek amacıyla yola çıkan Tadında Anadolu, sağlığına önem verenler için Türkiye’nin ilk ve tek fonksiyonel zeytinyağını sunuyor. Yüzde 100 doğal içeriğiyle Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı, günlük kullandığımız zeytinyağının sağlığımıza faydalı özellikleri artırılmış, doğallığı bozulmamış ve polifenoller (sağlığı koruyan biyolojik/doğal bileşenler) ile zenginleştirilmiş, yüksek kaliteli hali olan çok özel bir ürün.

Vücudun temel besin ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde insan fizyolojisi ve metabolik fonksiyonları üzerinde ilave yarar sağlayan, böylelikle hastalıklardan korunmak ve daha sağlıklı bir yaşama ulaşmak için etkinlik gösteren gıdalar veya gıda bileşenlerine fonksiyonel gıda adı veriliyor. İçerdikleri bileşenlere bağlı olarak fonksiyonel gıdalar; sağlığı koruyucu ve düzeltici etkilerinin yanı sıra başta kanser, kalp hastalıkları, obezite, Alzheimer ve tip 2 diyabet olmak üzere kronik hastalıkların riskinin azaltılmasına da yardımcı oluyor. Fonksiyonel gıda kategorisi içinde yer alan Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı da yüksek miktarda zerdeçal ve zeytin yaprağı biyobileşenleri içeriyor.

Zeytin ağaçlarının ömrünün 1000 yılın üzerinde olmasının en büyük nedenlerinden biri zeytin yaprağında üretilen oleuropein molekülü. Bu molekülün Alzheimer hastalığını engelleyici ve tedavi edici özelliği bulunuyor. Ayrıca çok güçlü bir antioksidan olan “oleuropein”in kansere karşı koruyucu ve kanserli hücreleri yok edici özelliğinin yanı sıra yaşlanma etkilerini giderici bir doğası olduğu da biliniyor. Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı’nın içinde de yüksek oranda oleuropein bulunuyor. Yüksek kaliteli zeytinyağında 2 mg/lt oranında bulunan oleuropein, Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı’nda 200 mg/lt değerinde yer alıyor. Fonsiyonel zeytinyağının içinde 100mg/lt gibi yüksek oranda bulunan zerdeçal bitkisinin en önemli etken maddesi olan curcumin ise birçok önemli hastalığın gelişimini engelleyici bir rol üstleniyor.

Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı’nı her gün iki çorba kaşığı tüketerek hastalık riskini azaltabilir ve vücudunuz için gerekli tüm biyobileşenleri en yüksek düzeyde alabilirsiniz. Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı’nı zeytinyağıyla hazırlanan tüm salata ve yemeklerde kullanarak veya direkt içerek tüketebilirsiniz. Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı’nın zengin içeriğini kaybetmemesi için sıcak yemeklere piştikten sonra ekleyebilirsiniz.

Sankara Fonksiyonel Zeytinyağı, Tadında Anadolu’nun Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Milas Bodrum Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, Yalova İDO Hızlı Feribot İskelesi, Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi ve UNIQ İstanbul’daki Foods in the Woods’ta yer alan şubelerinde satışa sunuluyor.

BTA hakkında:

TAV Havalimanları Holding iştiraki olan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan, Suudi Arabistan’da toplam 16 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Yaklaşık 700 aşçısıyla günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlayan BTA, konuklarına dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini yaklaşık 60 bin metrekare alanda ve 300’ü aşan noktada sunuyor. BTA’nın 2006 yılında kurduğu Cakes&Bakes üretim tesisi ise günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda üretim tesislerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Cakes & Bakes bugün ayda 6 milyon adet üretim hacmiyle, içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu 130 markaya 1500 aktif reçeteyle endüstriyel ölçekte butik üretim sunuyor. Ayrıca tesiste ayda 90 ton lokum üretimi de gerçekleştiriliyor. BTA, Gıda 360 ile ise İstanbul, Bursa, İzmir ve Antalya’da ev dışı tüketim sektörü oyuncularına, tedarik ve dağıtım hizmeti sunuyor. BTA’nın bir diğer iş kolu ise havalimanı oteli işletmeciliği… Şirket, TAV Airport Hotel markasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ise 2015 yılından bu yana işletmecilik yapıyor. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.

www.bta.com.tr