Güncel

THE BODRUM CUP’TA ALİ ŞEN İLE BASIN TOPLANTISI

The Bodrum Cup ailesi, Leros – Yalıkavak etabı sonrası Palmarina Bodrum’da bir basın toplantısı düzenleyerek, ilk kez 1989 yılında gerçekleştirilen The Bodrum Cup’a destek vermiş en önemli isimlerden Ali Şen’e teşekkür etti.

  1. The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta için Yalıkavak’taki Palmarina Bodrum’da yapılan basın toplantısına; Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Ali Şen, The Bodrum Cup Onursal Başkanı ve Era Yelken Kulübü Yöneticisi Erman Aras, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Habertürk Gazetesi Lezzet Seyahatlerinin yazarı Ali Esad Göksel katıldı.

Maga teknesinde düzenlenen toplantıyı açan Erman Aras,  “Ali Şen’e The Bodrum Cup ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz. The Bodrum Cup bu günlerine geldiyse, Sayın Ali Şen’in çok büyük katkıları vardır. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.” dedi. Erman Aras ayrıca yelken sporuna da futbola verilen önem gibi hiç değilse bir parça bütçe artırılarak destek verilmesini istedi. Aras, “Bu kadar güzel denizimiz, bu kadar güzel rüzgarımız varken, niçin bizler de olimpiyatlarda yarışmayalım? Çünkü Türkiye Yelken Federasyonumuz çok ciddi adımlar atıyor, çok güzel yerlere gitmek üzere ama kulüplere kesinlikle, bir parça daha bütçe ayırmaları gerekiyor.” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı Ali Şen de tüm yarışçılara başarılar dileyerek başladığı konuşmasında; “Bugün Bodrum’u, Türk denizciliğini, yelken dünyasını, bu zarafet içinde düzenlenen yarışlara katılmalarıyla bu noktaya getirenleri, teker teker hepsini tebrik ediyorum. Önceden zor yıllarda fazla imkanımız yoktu. Yelkenciliğin içinde olanlarla oturup konuştuğum zaman, Bodrum’da bir gün gelecek şöyle marina olacak derlerdi ki hiç aklımıza bile gelmezdi. Ve Bodrum’da gün gelecek, böyle bir yarış olacak ve yarış olduğu zaman da, o denizin o kısmını olduğu gibi yelkenler kapsayacak denilse… Bilemezdik bunu. Denizcilikle uğraş verebilmek için, yelken sporuna gönlünü kaptırmak için denizimizin olması lazım ki denizimiz var Bodrum’da, fakat o yıllarda yarışan yoktu, tekne yoktu. Erman kardeşimiz, hakikaten o yıllarda Bodrum’da büyük çaresizlik içinde çare yaratıyordu. Bizlerin kapılarını vuruyordu. Kapılarımızı sonuna kadar kendisine açmış, kol kola girmiştik. 17 tekneyle ilk yarış oldu. Bugün ise 125 tekne var. Güzel bir artış var ki önümüzdeki sene belki de denizler yetmeyecek. Onun için, bu başarıda olan insanlar hiçbir zaman unutulmamalı. Onlar, bu başarıyı ısrarla, inatla çalışarak bu noktaya getiren insanlardır. Bu yüzden onların da hak ettiği ödülleri alabilmelerini sağlayarak; onlara o hazzı, o keyfi verebilmeliyiz. Yelken Federasyonunun iyi çalıştığını biliyorum, orada dostlarımız da var. Karadeniz, Marmara, Ege ve Akdeniz olmak üzere bütün bu sahillerde bugün yelkencilik olarak ne kadar ilerideyiz? Ben ileride olmadığımızı biliyorum. Şimdi bunu dünya yarışmalarında Türkiye’yi de iştirak ederek, yelken sporcularımızı daha fazla çıkarmalıyız ki bu da federasyonun işi. Bizlere de, Bodrum’da oturanlar olarak ne kadar görev düşüyorsa bunu yapmak, boynumuzun borcu.” dedi.

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal ise “Biz gençler olarak bu deneyime bir şey katmak istedik. Bu organizasyonun sadece bir yelken organizasyonu ve bir spor organizasyonu olmasının dışında, festival olursa ancak Bodrum’u, teknelerini ve güzelliklerini tüm dünyaya tanıtabileceğimize inandık. Bu yüzden de bu sene birçok etkinlik ve konserler yelken yarışlarıyla birlikte devam ediyor. Aynı anda hem karada hem denizde etkinlikler yapıyoruz. İnanıyoruz ki bu seneki enerji, sinerji, sosyal sorumluluk projeleri daha sonraki yıllarda da artarak devam edecek. Sesimiz şimdiden uzaklara duyulmaya başladı. Çok büyük bir organizasyon yapıyoruz. Umarız ileride daha da büyüyerek devam edecektir. Bu yarışı bugüne getirenlere ve bugüne kadar emeği geçen herkese, destek olanlara ben de çok teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

The Bodrum Cup Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışmasına jüri üyesi olarak katılan Habertürk Gazetesi Lezzet Seyahatleri yazarı Ali Esad Göksel de etkinliğe katılan tüm yarışmacılara başarılar diledi.