Yat

ŞİMDİ YELKEN AÇMANIN TAM ZAMANI!

Sonbaharın tadını, konforlu bir yelkenli tatili ile çıkarmaya ne dersiniz?

Yaz sezonunda aşırı kalabalık limanlardan ve sahil beldelerinin yoğunluğundan sıkılanlar için şimdi yelkenli tatilinin tam zamanı… Sonbaharda ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte rotanızı denize girilebilecek kadar sıcak denizlere çevirip, kendinizi rüzgârın kollarına bırakmaya ne dersiniz?

Daha az yakıcı bir güneş, hala ılık bir deniz, sakin marinalar ve huzurlu sahil kasabaları… Sonbaharın tadını çıkarmak isteyen denizciler için şimdi yelken açmanın tam zamanı. Ünlü Alman yelken yarışçısı Michael Schmidt’in kurucusu olduğu YYachts ile sonbaharda ailenizle ve arkadaşlarınızla birlikte rotanızı denize girilebilecek kadar sıcak denizlere çevirip, keyifli bir yelkenli tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ev konforunda bir yelkenli tatili

Yalnızca lüks bir yatın sağlayabileceği en üst düzeyde rahatlığı sağlayan YYatchs modelleri, geniş gövde ve iç hacmi ile beraber, bol doğal ışık alan panoramik oturma alanlarıyla kullanıcılarına adeta ev konforu yaşatıyor.  Kullanışlı dış tasarımı ve sıcak iç dizaynı ile bir yelkenliden çok daha fazlasını vaat eden YYatchs, rahat dinlenme ve yemek alanlarıyla tüm aileye keyifli ve konforlu bir tatil imkânı sunuyor. Ödüllü master kabin tasarımı, ahşap detayları ve benzersiz aydınlığa sahip iç mekânıyla öne çıkan yelkenliler, zamansız ve modern tarzıyla dikkat çekiyor. Lüks iç mekân tasarımıyla da fark yaratan YYatchs’ta, iç dizayna ait renk, döşeme ve materyallerde de seçim yapabilme imkânı bulunuyor. Her alanı, kişiye özel olarak değiştirilebilen modüler yapıda tasarlanan yelkenlilerin, mutfağından yatak odasına tüm yerleşim yeri değiştirilebiliyor. Yelkenlilerin açık mutfağı ise, indüksiyon ocak, fırın, entegre bulaşık makinesi, buzdolabı ve derin dondurucu çekmecesi gibi en iyi cihazlarla donatılmış. Herkesin rahatı düşünülerek tasarlanan YYatchs yelkenlileri ile, bu sonbaharda rüzgârın eşsiz dansını ailenizle birlikte keyifle paylaşabilirsiniz.

YYatchs ile yelken açmak kolay

Karbon fiber ve sürdürülebilir malzemeden üretilen YYachts modelleri, son teknolojiyle donatılmış mükemmel Alman mühendisliğinin ve olağanüstü işçiliğin eseri.  Hafif rüzgarlarda bile, rüzgâr hızı kadar hız yaparak, çok iyi performansla seyreden yelkenliler ile uzun yolculuklar hayal değil. Solar panellere sahip lüks yelkenliler, yüzde 50’den fazla jeneratör yakıtından tasarruf sağlayarak, kullanıcılarına daha ekonomik, daha uzun ve daha konforlu bir seyir vaat ediyor. Ayrıca solar paneller sayesinde rahatsız edici jeneratör gürültüsünden uzak, huzurlu bir seyir sunan yelkenliler, otomatik kontrol sistemleri ile kullanım pratikliği yaratıyor. İki adet motora sahip YYachts’lar, manevra ve yanaşma kolaylığı sunarken, 2.2 metreye kadar inebilen teleskopik salmasıyla, sığ bölgelere, kıyıya ve marinalara güvenle yaklaşabiliyor. Geniş bir mürettebata ihtiyaç duymadan sadece iki kişiyle bile güvenle denize açılabilen YYatchs’lar, Y7 (21 metre), Y8 (24metre) ve Y9 (27 metre) olarak üç boyutta üretiliyor.

Türkiye’de Tetra Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş distribütörlüğünde sipariş alan ve tüm dünyada yılda sadece 25 adet üretilen YYachts yelkenlilerinin teslimi, bir yıl içinde gerçekleştiriliyor.