EtkinliklerSergi

SERDAR YÖRÜK, “VARIM BEN” SERGİSİ, 29 EKİM 2016 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNE SANAT GALERİSİ BODRUM YALIKAVAK PALMARİNA’DA!

29 Ekim – 29 Kasım 2016, Palmarina Bodrum

Mine Sanat Galerisi, Yalıkavak Palmarina Bodrum mekânında genç sanatçı Serdar Yörük’ün son dönem çalışmalarını “Varım Ben” başlığı ile sergiliyor.

“Varım Ben” Serdar Yörük’ün Mine Sanat Galerisi’nde katılmış olduğu, genç sanatçıları desteklemek adına düzenlenen üç ayrı PostHoc karma sergilerinin sonrasında açacağı ilk kişisel sergisi. Son dönem çalışmalarından 10 adet eserin yer alacağı bu sergide sanatçı, geleneksel ve klasik olanın dışına çıkarken, geleneksel motifleri kullanmaktan vazgeçmeyerek teknik deneyimlerini bu yönde aktarmaktadır. Geleneksel Türk motiflerini deforme etmeden farklı bir bakış açısı ve kompozisyonlarla kumaşta karışık teknikle yenilikçi tasarımlar ortaya çıkarmaya çalışan sanatçı, izleyiciye geleneksel sanatların sanıldığı üzere katı ve durağan olmadığını etkileşim ve değişim içinde olduğunu düşündürür. Bu değişim ve etkileşimi kendi bakış açısından tasarımlarında yansıtmaya çalışır. Batik, kumaş baskı (geleneksel baskı) ve fırça gibi karışık teknikler kullanarak yaptığı son dönem çalışmalarında özellikle ‘yalnız insana’ gönderme yapar. Sanatçının eserlerinde, kalabalıklar içinde ‘yine de varım ve yaşıyorum’ diyen insanın, boşluğun içinde var olmaya çalışan bireyin silüetlerini görürüz. Sanatçının işlerinde kendine yer bulan ‘yalnız insan’, huzur alanına ulaşmak ister gibidir.

Serdar Yörük’ün “Varım Ben” başlıklı sergisi 29 Ekim – 29 Kasım 2016 tarihleri arasında Mine Sanat Galerisi Palmarina Bodrum Yalıkavak’taki mekânında izlenebilir.

Serginin açılış kokteyli 29 Ekim 2016, Cumartesi günü, saat 18:00’de, Mine Sanat Galerisi Palmarina’da sanatçının katılımıyla yapılacaktır. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri sebebiyle daha erken gelmek isteyen ziyaretçilerimiz için sanatçımızla birlikte saat 16:30’dan itibaren galerimizde olacağız. Tüm sanatseverler davetlidir.