EtkinliklerSergi

SELECTİON BODRUM SERGİSİ AÇILDI

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. Kuruluş Yıldönümünde “Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi” “Selection Bodrum Sergisi” açıldı.

93 sanatçı ve eserlerini sanatseverlerle buluşturan sergiye; Bodrum Belediye Meclis Üyeleri Funda Akçalı ve Osman Küçükyüzbaşı yanı sıra Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şahin, Küratör Denizhan Özer, koloninin CEO’su Hakan Körpi, danışma kurulu üyeleri ile sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

Kurulduğu günden bugüne gerçekleştirdiği 8 sanat kolonisi programında 53 ülkeden 550 sanatçıyı ağırlayan “Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi” son 8 yıl içinde 93 sanatçının ürettiği eserlerden oluşturduğu seçkisini 29 Ekim Cumartesi günü 18.30’da gerçekleştirdiği açılış ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

Türkiye, Rusya, Makedonya, Hindistan, Ukrayna, Sırbistan gibi çeşitli ülkelerden 93 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen sergide sanat yapıtlarını dikkatle inceleyen sanatseverler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarıyla karşılandı. Bayraklar eşliğinde ise 10. Yıl Marşı hep bir ağızdan coşkuyla seslendirildi.

15 Ocak 2017 tarihine kadar sürecek olan “Selection Bodrum” sergisi Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluşmaya devam edecek. Genç kuşak, orta kuşak ve usta sanatçıların eserlerinden oluşan sergi, her gün 10.00 ile 22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.