SAMSUNG CHEF COLLECTİON ARDA TÜRKMEN İLE MUTFAKTA İNOVASYONLA TASARIMI BULUŞTURDU

Samsung, mutfaklarda devrim yaratacak premium ankastre serisi Chef Collection ile profesyonel pişirme deneyimini evlere taşıyor. Fırın, ocak, davlumbaz ve bulaşık makinesinden oluşan yeni seri, Arda Türkmen’in yemek pişirme konusundaki tecrübelerini Samsung teknolojisiyle buluşturdu.

Samsung dünyanın önde gelen Michelin Yıldızlı şeflerinden aldığı ilhamla tasarladığı premium ankastre serisi Chef Collection’ı Kanyon Intema Yaşam’da ünlü şef Arda Türkmen ile tanıttı. Arda Türkmen’in Samsung Chef Collection serisinin kullanarak birbirinden farklı ve özel yılbaşı lezzetlerinin hazırladığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Samsung Chef Collection İnovasyon ve teknolojiyle ünlü şeflerin tutku, birikim ve uzmanlığını buluşturan tasarımlar, günlük kullanımda profesyonel aşçılık keyfi sunuyor.

Mükemmellik hissi,  duyguların gücü ve dünyanın her yerinden ünlü Michelin yıldızlı şeflerin know-how’ından ilham alan yeni jenerasyon ankastre ürünler, tüketicilerin yemek pişirme ve mutfak anlayışını üst seviyeye taşırken ezberleri de bozuyor.

Chef Collection serisinin her bir ürünü, birbirinden yeni ve inovatif özelliklerle Samsung teknolojisini estetik ile buluşturuyor. Chef Collection serisi, gurme buhar teknolojisiyle mükemmel pişirme deneyimi sunan fırın, sanal alev teknolojisiyle ocak ve waterwall su duvarı teknolojisine sahip bulaşık makinesi;  tek bir el hareketi ile çalışan sensörlü davlumbazı ile kullanıcılara üstün bir mutfak deneyimi vadediyor.

Akıllanan mutfaklar da telefonlarla kontrol edilebiliyor

Michelin yıldızlı şeflerin kullanıcı deneyimlerinden ilham alarak hazırlanan ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisine sahip Samsung Chef Collection serisi akıllı telefonlar üzerinden uzaktan kontrol edilebiliyor. Telefon aracılığı ile fırını uzaktan çalıştırmak, derecesini ve süresini ayarlamak ve fırını kapatmak mümkün. Aynı zamanda kullanıcılar, çalışmakta olan fırının pişirme süresini, yemeğin pişmesine kaç dakika kaldığını ya da kaç derecede piştiğini telefon ile her yerden kontrol edebiliyor. Dokunmatik TFT LCD ekrana sahip olan bu fırın, buharla pişirme özelliği ile yemek pişirme deneyiminde fark yaratıyor. Kullanılar hazırlanan aplikasyon üzerinden de Michelin Yıldızlı Şeflerin tariflerine ulaşabiliyor ve kullanıcılar kendi mutfaklarının Michelin Yıldızlı Şefleri haline geliyor.

Sanal alev teknolojisiyle elektrikli ocakta alevi görebilmeyi sağlayan Samsung imzalı yeni ankastre ocakta, sıcaklığın artırılıp azaltılmasına bağlı olarak alev büyüyüp küçülüyor. Böylece kullanıcı pişirme alışkanlıklarını değiştirmeden yenilikçi bir teknolojiyi tecrübe ediyor. Davlumbaz ise el hareketlerine duyarlı sensörleriyle dokunmadan çalıştırılabiliyor, gücü ayarlanabiliyor ve kapatılabiliyor.