PALMARİNA BODRUM BARCELONA’DA TÜRKİYE’Yİ TANITTI, SIRA HAMBURG’DA

Dünyanın en prestijli yelken yarışları olarak nitelendirilen

‘Extreme Sailing Series’in resmi sponsoru Palmarina Bodrum, Barcelona’daki yarışlarda Türkiye ve Bodrum’u tanıttı. Palmarina Bodrum’un bir sonraki hedefi önümüzdeki yıl yarışların bir ayağını da Bodrum’da gerçekleştirmek

2007 yılından bu yana düzenlenen ve dünyanın en prestijli yelken yarışları Extreme Sailing Series’in bu yılki resmi sponsoru, Türkiye’nin ilk mega ve giga yat bağlama kapasiteli marinası Palmarina Bodrum oldu. Haziran sonunda Madeira Adası’nda başlayan 2017 yarışları 20-23 Temmuz’da Barcelona’da devam etti.

‘Türkiye ve Bodrum’u tanıtıyoruz’

İş ortakları, sektörün VIP isimleri ile beraber 800’den fazla kişiyi ağırlayan ve onlara da yelkenli deneyimi yaşatan Palmarina Bodrum, gelen ziyaretçilere de Türkiye’yi ve Bodrum’u tanıttı. Barcelona’nın merkezinde bulunan, Extreme Club’da, konuklarını Türkiye’yi temsil edecek lezzetlerle ağırlayan Palmarina Bodrum Pazarlama ve PR Müdürü Derya Akyüz, yapılan sponsorluk çalışmasının bir sonraki Extreme Sailing Series yarışlarının bir ayağını da Bodrum’a getirmede çok önemli hedef olduğunu belirtti. “Yarışı dünya çapında destekliyoruz, aynı zamanda da ülkemizi ve Palmarina’nın da değer kattığı Bodrum’u tanıtıyoruz. Barcelona’da ilgi çok büyük oldu. Ülkemiz ve bizim için yelken sporları önemli, bunun için Palmarina Bodrum olarak elimizden gelen desteği veriyoruz” dedi.

Palmarina Bodrum’un resmi sponsor olduğu Extreme Sailing Series’de 6 kişiden oluşan 8 takım yarışırken, Flying Phantom Series yelkenli yarışlarında 2’şer kişiden oluşan 12 takım rüzgara meydan okudu.

Barcelona’da Oman Air kazandı, sıradaki yarış Hamburg’da

Extreme Sailing Series’in ortakları arasında Palmarina Bodrum’un yanında Land Rover, SAP, Zhink, Gac Pindar, North Sails, Sony, Cisco, Flying Phantom gibi isimler yer alıyor. Yarışlar Orta Doğu, Asya, Avrupa ve Amerika’da düzenleniyor. Dünya çapında elit yarışçıların bir araya gelerek kurduğu Extreme Sailing takımları arasında Alinghi, Land Rover Bar Academy, NzExtreme Sailing Team, Oman Air, Red Bull Extreme Sailing, SAP Extreme Sailing, Engie, Nzl Sailing Team, Team Extreme, Team Tilt yer alıyor.

20-23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Extreme Sailing Series’in Barcelona ayağı heyecanlı anlara sahne oldu. Çekişmeli yarış sonunda Oman Air takımı Barcelona’da birinci gelen takım oldu. Sıradaki yarış ise 10-13 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenecek.

Yarışların gelecek programı:

10-13 Ağustos Almanya, Hamburg

25-28 Ağustos Galler, Cardiff

19-22 Ekim Amerika, San Diego

20 Kasım – 3 Aralık Meksika, Los Cabos