Güncel

ÖZEL ÖĞRENCİLER BODRUM CUP’I RENKLENDİRDİ

Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler, ellerine aldıkları fırçalarla 28. The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta’ya katılan tekneler için hazırlanmış 100 flamayı çeşitli renklerde boyadı.

17 – 22 Ekim 2016 tarihleri arasında bu yıl 28’inci kez gerçekleşecek olan The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali ve Regatta, düzenlenen çeşitli etkinliklerle de hem karada hem denizde yelken ve deniz tutkunlarına sürprizlerle dolu bir program hazırladı. Yarışa sayılı günler kala hazırlıklarına hızla devam eden The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi üyeleri, Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin işbirliğiyle düzenledikleri ilk etkinlikte özel öğrencileri The Bodrum Cup ile buluşturdu. Ve bir araya gelerek hep birlikte bir şeyler üretiyor olmanın mutluluğunu paylaştı. Etkinliğe Zeyyat Mandalinci 4/A sınıfından sınıf öğretmeni Cengiz Yıldırım ile 37 öğrenci de Bodrum Sağlık Vakfı’ndaki kardeşlerine yardımcı olarak destek verdi.

Bodrum Sağlık Vakfı’nın bahçesinde düzenlenen etkinliğe kurum müdürü İlknur Şengül, Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Engin Kaplan, Vehbi Yazıcı ve Fatih Ekşi, kurumun psikoloğu Bilge Aktaş, Çocuk Gelişimi/Sosyal Hizmetler Görevlisi/Atölye Sorumlusu Alev Karaman ve The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi üyeleri katıldı.

Yatlar için hazırlanan beyaz flamaları, fırçalarla farklı renkler kullanarak boyayan Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileri, yarışta flamaları yelkenlere asılmış şekliyle görebilmek için tekneleri ziyaret edecek.

Düzenledikleri etkinlik hakkındaki duygu ve düşüncelerini ifade eden Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “The Bodrum Cup, bir yarıştan fazlası bizim için. Amacımız Bodrum’da bu işin en iyi şekilde yapıldığını tüm dünyaya göstermek ve Bodrum’u tanıtmak. Bodrum Sağlık Vakfındaki kardeşlerimizin katılımı ve destekleriyle ise The Bodrum Cup’ın çok daha anlam kazandığına inanıyorum.” dedi.

Kaplan İnşaat, Polisan ve Hemel firmalarının sponsorluğunda gerçekleşen etkinliğin sonunda flamalar, özel ahşap kutulara konulacak. Her kutunun içine ayrıca flamanın boyanmasında emeği geçmiş öğrencilerin ad ve soyadları ile yarışlarda başarı dileklerini ilettikleri bir not da eklenerek yarış öncesi yelkencilere teslim edilecek.