AlışverişYaşam

OPET’TE AKILLI İSTASYON DEVRİ BAŞLIYOR

Metin Akpınar ve Ata Demirer ‘den neşeli bir reklam filmi

Türk sinemasının iki değerli yıldızı Metin Akpınar ile Ata Demirer, OPET’in reklam filmi için bir araya geldi. Sıcak bir Ege hikayesi anlatan reklam filminde baba-oğulu canlandıran ikili seri olarak çekilecek filmlerin devamında farklı öykülerle güldürmeye hazırlanıyor. İlk filmde yeni nesil teknolojilerle donatılan ‘Akıllı OPET İstasyonları’ anlatılıyor.

Türkiye’nin en sevilen akaryakıt markası OPET, şimdi de ‘Akıllı İstasyon’ devrini başlatıyor. Kurulduğu günden beri vizyonunu, inovasyon ve gelişim önceliğinde kurgulayan, akaryakıt sektöründeki ilkleri yaratan ve teknolojik ürünleriyle sektöre öncülük eden OPET, yeni nesil istasyon teknolojileriyle donatılan ‘Akıllı OPET İstasyonları’ ile müşterilerine en iyi hizmeti vermeye devam ediyor. “Akıllı Dolum Sistemi”, “Mobil Ödeme” ve “Ücretsiz Wi-Fi” gibi bir çok teknoloji, ‘Akıllı İstasyon’ konsepti dahilinde OPET müşterisinin hayatını kolaylaştırıyor.

AKILLI DOLUM SİSTEMİ İLE SEKTÖRDE BİR İLK DAHA

OPET ‘Akıllı Dolum Sistemi’ ile pompa üzerinde araç plakası – ürün tipi eşleşmesi sağlayarak istasyonlarda dolum sırasında hatalı ürün alımının önüne geçiyor. Bu sayede; sisteme dahil tüm OPET müşterilerinin araçları plakalarından tanınarak doğru yakıt alımları garanti altına alınıyor. OPET müşterilerinin bu sisteme dahil olabilmeleri için SMS atmaları yeterli oluyor. Yakıt yazıp aralarında boşluk bırakarak plaka numarası ve yakıt tipini (dizel ya da benzin) ekleyerek 6738’e SMS atılarak sisteme dahil olunuyor. SMS ile sisteme kaydını yaptıran OPET müşterileri, istasyonlarda yakıt alımı sırasında otomatik olarak araç tipine uygun yakıtı alıyor. Dolum sırasında sisteme kayıtlı olandan farklı bir yakıt istenirse ise sistem uyarı vererek bu durumun önüne geçiyor.

ARAÇTAN İNMEDEN ‘MOBİL ÖDEME’ KOLAYLIĞI

OPET müşterileri, Opet Mobil Uygulaması üzerinden Mobil Ödeme Sistemi’ne kayıt olup kredi kartlarını uygulamaya tanımlayarak akaryakıt alışverişlerinde araçlarından inmeden pompada ödeme yapabiliyor.

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ HİZMETİ

Son dönemde OPET istasyonlarında uygulanan bir başka hizmet ise wi-fi kablosuz internet hizmeti… OPET istasyonlarının büyük bir kısmında etkin olan bu hizmetten OPET müşterileri ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Her alanda en iyilerle işbirliği yapan OPET’in bu kapsamda 2017 kurumsal imaj reklam kampanyası için Türk sinemasının iki önemli yıldızı Metin Akpınar ve Ata Demirer ile imza attığı reklam filmi ise yayına girdi. OPET için çekilen ‘Egeliler’ isimli reklam filminde buluşan ikili, sıcak bir Ege komedisini ekrana taşırken ‘Akıllı İstasyon’, reklam filminde esprili bir dille anlatılıyor. Filmde Akpınar ve Demirer, çok yoğun Ege şivesiyle konuşan, kasabalı bir baba-oğlu canlandırıyor. İkili şiveleri nedeniyle pompa görevlisine dertlerini bir türlü anlatamıyorlar ancak bu sırada ‘Akıllı Dolum Sistemi’ devreye giriyor ve ikilinin hangi yakıtı istediğini plakalarından anlıyor. Çünkü OPET’te teknoloji konuşuyor.

OPET GENEL MÜDÜRÜ CÜNEYT AĞCA: “SES GETİRECEK YENİLİKLERİMİZE SES GETİRECEK REKLAM FİLMİ”

OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca işbirliğine ilişkin şöyle konuştu: “Bugüne kadar Tarkan, Cem Yılmaz, Ajda Pekkan, Arda Turan gibi isimlerle ses getiren projelere imza atan bir marka olarak yine çok önemli iki yıldızla çalışmanın gururunu yaşıyoruz. Akaryakıt sektöründe teknolojiyi en iyi kullanan marka olarak OPET’in enerjisini bu keyifli işbirliği ile izleyiciye aktarıyor olmaktan son derece heyecanlıyız.”

Ağca, ‘Akıllı İstasyon’lar ile ilgili de şu bilgileri verdi: “OPET tarafından geliştirilen Akıllı Dolum Sistemi; müşterinin kendi aracı için, plaka bilgisi ile aracın ürün tipini eşleştirmesini mümkün kılarak ‘Kusursuz Hizmet’ anlayışına yenilik getiriyor. Akaryakıt istasyonlarındaki mevcut uygulamada yakıt dolumu öncesinde, yazarkasa cihazına ilgili aracın plaka bilgisi giriliyor, benzin ya da dizel seçeneğine göre dolum gerçekleştiriliyor. Pompa görevlileri, depo kapaklarındaki ürün tipi etiketlerine, müşterinin yönlendirmesine ya da bazı araç modelleri için belli ürün tiplerine göre dolum yapıyor. Bu dolumun yanlış gerçekleşmesi halinde araç motorlarında ciddi hasarlar oluşabiliyor. Sektörde ortak bir sorun olan bu duruma, OPET’in geliştirdiği ‘Akıllı Dolum Sistemi’ ile tüketicinin her zaman aracına doğru tipte yakıt alımını garantiye alan yeni bir hizmetle çözüm getiriliyor. Bunun yanında müşterilerimize araçtan inmeden ödeme kolaylığı sağlayan mobil ödeme ve ücretsiz wi-fi hizmeti sunuyoruz. Pek yakında devreye alacağımız ses getirecek birçok yenilikle müşterimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”