AstrolojiYaşam

OCAK AYI İÇİN BURÇLARA GÖRE ÖNERİLER

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin yaşam kalitesini yükselten tavsiyeleri paylaşmak için oluşturduğu “İyi Yaşa” platformunda, Yönetim Danışmanı ve Astrolog Binnur Zaimler, Ocak ayı için her burca özel önerilerde bulundu.

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri’nin yaşam kalitesini yükselten tavsiyeleri paylaşmak için oluşturduğu “İyi Yaşa” platformu yazarlarından Yönetim Danışmanı ve Astrolog Binnur Zaimler Ocak ayı için de her burca özel tavsiyelerde bulundu. İşte Binnur Zaimler’e göre ayın değerlendirmesi ve burçlara göre tavsiyeler:

Koç

İç dünyanıza odaklanmanız, arada sırada yalnız kalarak hayaller kurmanızda bir sakınca yok. Aksine, tek başınıza zaman geçirmek, bu ay ruhsal anlamda size iyi gelecektir. Yapmayı düşündüğünüz işleri bu ay pek kimseye bahsetmeden sadece kendinizde tutun. Gelecek ay hepsini tek tek uygulamaya koyabilirsiniz. Önemli görüşmeler, itibarınızı yakından ilgilendiren toplantılar planlıyorsanız 10 Ocak sonrasına denk getirmeye çalışın. Ayın ilk on günü, görevinizin ne olacağıyla ilgili karışıklık çıkabilir. İş teklifi alırsanız iyice analiz etmeden insanların söylediklerine kapılmayın. 12 Ocak tarihinde gerçekleşecek Dolunay oturduğunuz evi aydınlatıyor. Aile düzeni ve evinizle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bu alanda değişime açık olmanız, hatta yenilikleri başlatmanız güzel olacaktır. 28 Ocak tarihinde Kova burcunda gerçekleşecek Yeniay sonrası çevreniz genişliyor. Birkaç hafta sürecek bu maraton, kişisel hedeflerinize ulaşmanızı da kolaylaştıracak. Yeni insanlarla tanışıp dost çevrenizi genişletiyorsunuz. Bu dönemde dostlar arasından özel birinin dikkatinizi çekmesi an meselesi. Mesleki gruplar, STK’lar ve sizin gelecek planlarınızı besleyen ilham verici projelerde başkalarıyla bir arada olacaksınız.

Boğa

Ocak ayı, genel anlamda dış dünyada, başkalarının arasında rahat hissettiğiniz, onlardan çok şey öğrenip geliştiğiniz günler getiriyor. Sosyal sorumluluk projeleri, dernek faaliyetleri gibi topluma hizmet konularına girebilirsiniz. Bu ay masa başında oturmak yerine sosyalleşin. Öğle tatillerinde iş dışarıda iş yemeklerine katılın. Şirketinizin dışındaki çevreyi genişletmek, farklı meslektaşlarla tanışıp konuşmak, gelecek planlarınızı oturtmanızı da sağlayacak. Yabancılarla iş yapıyorsanız, uzaklarla bağlantılı projeleriniz varsa, 10 Ocak sonrası işlerin rayına gireceğiniz, düşündüğünüz konuların daha kolay gerçekleşeceğini görebilirsiniz. 12 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay sayesinde yakın çevrenize odaklanmanız mümkün. Kardeşlerinizi, kardeş kadar yakın olduğunuz arkadaşlarınızı arayın ve onlarla zaman geçirin. Bir kursa yazılmayı, sosyal medyada blog açmayı hedefliyorsanız, dolunay size yardımcı olacaktır. 11-14 Ocak tarihleri sözleşmeleri imzalamak, belgeler ve arşiv üzerinde çalışmak için uygun zamanlar. 28 Ocak günü oluşacak yeniay öncesindeki bir iki gün boyunca konumunuzda değişiklikler olabilir. Görevlerinizin bazıları sizden alınabilir. Yeniay sonrası ise sizi mutlu edecek iş teklifleri, yeni görevler ve gelişmelere açık olun. Hatta çalışmayı düşündüğünüz farklı bir iş varsa, 28’i sonrası başvurabilirsiniz.

İkizler

2016 yılında çevrenizdeki baskıcı insanlar size durmadan ne yapmanız gerektiğini hatırlatmış olabilir. Özel ve iş hayatınızda ilişkiler anlamında biraz zorlanmış olabilirsiniz. Bu yıl, bu ilişkileri belli bir raya oturttuğunuz, birbirinize alıştığınız anlaşılıyor. Karşınızdaki kişi ister eşiniz, ister patronunuz, istersen en büyük müşteriniz olsun, anlayışlı olmak ve olaylardan ders çıkarmak en doğrusu. Ocak ayına kariyerinizde hareketlilik, size olumlu yansıyacak gelişmeler var. İş teklifleri gelebilir. Yılın ilk ayı, görevinizde genişleme, ek sorumluluklar sözkonusu. 12 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay, maddi birikimlerinize ışık tutacak. O günlerde cebinizde, bankada ne kadar paranız olduğunu analiz edin. Doğru yatırımları görebilirsiniz. Kazancınızın artışıyla ilgili beklentiniz varsa, olup olmayacağı Dolunay ışığında ortaya çıkacaktır. Ayın son günlerinde, 28 Ocak’ta gerçekleşecek yeniay sırasında uzaklarla ilgili konular gündeme gelecek. Yeniaydan hemen sonra eğitim, gelişim fırsatları karşınıza çıkarsa hiç düşünmeden evet deyin. Siz de istediğiniz öğrenim ve seyahat konularını gerçekleştirebilir, bunun için adım atabilirsiniz. Yabancılar iş hayatında işbirliği için kapınızı çalabilir, yeni tanışıklıklar yeni projeler getirebilir. Sosyal ve yaratıcı bir dönem içindesiniz.

Yengeç

Ocak ayında iletişim gezegeni Merkür tam karşıt burcunuz Oğlaktan geçiyor. Bu ayın teması ilişkiler olacak. Yöneticiniz, müşteriler, partneriniz, çalışma arkadaşlarınız… Hepsiyle olan iletişiminize özen göstermeniz en doğrusu. 1-10 Ocak tarihlerinde, geri harekette olan Merkür, karşıdaki kişilerden aldığınız bilgilerin eksik veya yanlış olabileceğini söylüyor. Bunun sebebi kötü niyet olmayabilir. Kafa karışıklıkları, unutkanlıklar işleri biraz türbülansa sokabilir. En doğrusu birkaç yerden aynı bilgiyi kontrol etmek. Size verilen sözlerin tutulup tutulmadığını 10 Ocak’tan sonra anlayabilirsiniz. Merkür’ün Retro konumu, geçmişte birlikte çalıştığınız kişilerle yine bir araya gelmenizi de sağlıyor. Eski çalışma arkadaşınız, ortağınızla yine birleşebilirsiniz. Eski flörtleri karşınızda bulursanız şaşırmayın. 12 Ocak günü oluşacak Dolunay Yengeç burcunda. Bu gökyüzü konumu, birkaç gün boyunca sizin için kritik kararlar alınacağına işaret ediyor. Eğer ilişkiniz yürümüyorsa bitirme kararı alabilir, en azından her şeyi oturup konuşma fırsatı bulabilirsiniz. Dolunay, hayatınızın tüm alanlarını gözler önüne serecek. Ertelemeden, kendiniz için doğru olduğunuz düşündüğünüz seçimleri yapın. Ay boyunca yurt dışı ve medya bağlantılı işler ve geziler konusunda başarılısınız. Hayata olan inancınız artıyor. Büyük düşünün.

Aslan

Oldukça üretken, pratik olduğunuz, işyerinde bol bol zaman geçirdiğiniz bir ay başlıyor. Kolları sıvayın, ne olursa olsun arkadaşlarla öğle yemeklerini, sosyal toplantıları bir sonraki aya erteleyin. Çünkü işyerinde size ihtiyaç var. Sistemli, planlı çalışmalarınız sayesinde ciddi başarılar elde ettiğiniz günler genel anlamda ayın ikinci yarısı olacak. Birinci yarısı ise iletişim gezegeni Merkür’ün geri hareketi ile revizyona açık. Yani yaptığınız işleri tekrar tekrar ele alabilir, düzeltebilir, her seferinde bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Kendinize zaman tanıyın ve aceleci olmayın. Açıkçası ne kadar revizyon yaparsanız, sonunda o kadar mükemmel iş çıkarmış olursunuz. Bu dönem sağlığınıza da özen gösterin. Sağlık kontrollerini yaptırmak için ayın ikinci yarısı oldukça iyi bir zaman. Ay boyunca ortaklaşa yatırım konuları karşınıza çıkacak. Eşiniz veya ortağınızda yeni bir araba, bir banka yatırımı düşünebilirsiniz. Başkalarının kaynaklarına yönelebilir, size maddi ve manevi anlamda yardım etmelerini isteyebilirsiniz. Başkalarının maaş, prim, ikramiyeleri veya alacakları başka ödemelerle ilgili kararlar bu ay size kalıyor. Elinizdeki işleri bitirmek, teslim etmek 24-27 Ocak arası kolay olacaktır. 28 Ocak günü gerçekleşecek yeniay ile gelecek yeni görevlere, projelere, işlere yer açmak için, bir süredir sürünen işleri öncesinde toparlayın ve bitirin.

Başak

Yaratıcılığınızı tetikleyen ortamlara girip, size keyif katan işlere odaklanabilirsiniz. Sunumlar, eğitimlerle hep sahnede olmak sizi şaşırtmasın. 1-10 Ocak tarihlerinde yönetici gezegeniniz Merkür geri harekette olduğundan, şans oyunları ve spekülatif konularda çok risk almamak en doğrusu olabilir. Geçmişte üzerinde yoğunlaştığınız, ama sonra bir kenara bıraktığınız hobilerinize ayın ilk on günü dört elle sarılabilir, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eski aşklar, flörtler karşınıza çıkıyor. Ne yapacağınız tamamen size bağlı. Ay boyunca karşıt burcunuzda yer alan gezegenler, hem çok yakın iş arkadaşlarınızla işbirliği içinde olduğunuzu, hem de yaptıklarınızın daha fazla görünür hale geldiğini anlatıyor. Takdirler ve eleştiriler gelebilir. Hepsini güzellikle kabul edin. Sizi zorlayan insanlara karşı sevgi dolu olduğunuzda, olaylar kendiliğinden çözülecektir. Özel hayatınızda ise partneriniz sizden daha romantik olmanızı bekliyor. 12 Ocak günü gerçekleşecek Dolunaya doğru giden günlerde, sosyal olmaya, önemli toplantılara katılmaya çalışın. İşyeri dışındaki aktiviteler, hep düşlediğiniz hayata adım atmanızı kolaylaştıracak. Dostlarla birlikteyken aklınıza gelen bir fikir, veya yeni bir tanışıklık yeni ufuklara yelken açmanızı sağlayacak görünüyor. 28 Ocak günü gerçekleşecek yeniay sonrası yaratıcılığınız artıyor. Bir küçük tatil planlayın.

Terazi

Bu ay yoğun olarak özel hayatınızla ilgilisiniz. Kafanızı dışarı çıkartıp sosyal alana akabileceğiniz, kendinizi iş hayatındaki gelişmelere adayacağınız zamanlar ise 10-12 Ocak civarı olacaktır. 1-10 Ocak tarihlerinde eviniz, aile içindeki düzen, beraber yaşadığınız insanlarla ilgili belirsizlikler kafanızı meşgul edebilir. İşleri o dönemde oluruna bırakmak ve büyük hamleler yapmamak belki de doğru olacaktır. Taşınma, eşya yenileme, aile düzenini değiştirme konularındaki net kararınızı 10 Ocak sonrasına bırakın. Bolluk bereket ve fırsatları sembolize eden gezegen Jüpiter’in Terazi burcunda olması, tüm zorluklardan rahatlıkla geçebileceğinizi, büyük düşündüğünüzde ve Tanrı’ya güvendiğinizde işlerin rayına gireceğini gösteriyor. Ay boyunca günlük işlerinize, bitirmeniz gereken görevlere yoğunlaşıyorsunuz. Neyse ki işyerinde, size yardımcı olmaktan mutlu olan iyi niyetli kimseler var. İşleri hızlandırabilir, pek çok şeyi bir kerede yapıp bitirebilirsiniz. Dağınık ve kaotik ofis ortamını dert etmeyin, bu durum sonunda başarınız artıyor. Sağlık, yeme-içme düzeni konusunda dikkatli olun. Riskli ve fazla işlenmiş besinlerden bu ay uzak durun. Ayak bileğiyle ilgili sıkıntılar varsa geciktirmeden doktora başvurun.

Akrep

Bu ay sizin için iletişim konularını içeriyor. Ne düşündüğünüz, nasıl konuştuğunuz, e-posta içerikleriniz, imzaya açılan sözleşmeler, dosyalama stiliniz ve özellikle de kullandığınız araba ve iletişim cihazlarınız önem kazanıyor. Tüm bu alanlarda 1-10 Ocak arası temkinli olun, özellikle seyahatlerde her şeyi birkaç kere kontrol edin. Saha satış yapan veya kendi işini yapan biriyseniz, bu tarihlerde eski müşterilerinizi arayın, hatta ziyaretlerine gidin. 10 Ocak sonrası yaratıcı, coşkulu, neşeli yanınız ortaya çıkacak. 12 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay, hayat felsefenizin gelişmesini sağlayacak olaylarla ilgili. Yurt dışı seyahatler, yabancılarla temas, reklamcılık, medya faaliyetleri ön plana çıkıyor. 10 Ocak sonrasın ise sözleşmeleri rahatlıkla imzalayabilir, lehinize gerçekleşecek anlaşmalar yapabilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili konular da 12 Ocak sonrası aydınlanıyor ve rayına giriyor. Kitap yazmayı planlıyorsanız, ayın ikinci yarısı güzel bir başlangıç yapabilir, en azından zihin haritasını çıkarabilirsiniz.

Yay

Yılın ilk ayı sizin için para demek. Cebinizdeki paranın hesabını iyi yapın, kazancınızı iyi analiz edin. Bazı ödemeler yapmanız, bir yerlere para yatırmanız gerekiyorsa bunu dert etmeyin. Özellikle 1-10 Ocak tarihlerinde harcamalarınızı kontrol edin, hatta aldığınız paranın üstünü iyi sayın. Bu ayın ilk 10 gün boyunca verdiğiniz borçları geri isteyebilir, başkalarını bu konuda ikna edebilirsiniz. 12 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay’a doğru giderken ortak yatırımlar, paralar önem kazanıyor. Ortak hesap açma, beraber bir yatırım yapma, paraları birleştirme işlerini bu tarihlerde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ay boyunca ev aile düzeni, evini içinde fiziksel olarak yerleşim düzeni gibi konularda çaba sarfedecek, sonunda tam istediğiniz eve kavuşacaksınız. Ev, 3 Ocak sonrası hem hareketli hem de mutlu olacağınız alan olarak öne çıkıyor. Venüs sayesinde değerli eşyalar alabilir, evi zenginleştirebilirsiniz. Aile düzeninizdeki değişim de bu tarihten sonra rayına giriyor.

Oğlak

Seneye başlarken bazı belirsizliklerin olması, kafanızın karışık olması gayet normal. Yapmanız gereken çok şey olmasına rağmen işler yavaş gidebilir. Kriz anlarında kendinizi eleştirmeyin ve iyimserliğinizi koruyun. Olayları akışa bırakıp dert etmediğinizde düzeltmesi de kolay olacaktır. 12 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay, etkisini birkaç gün öncesinden hissettirecek görünüyor. Beraber çalıştığınız kimselerle ortak bir anlayış geliştirmeye çalışın. Karşılıklı beklentileri açıkça konuşup uzlaşmak, birbirinizi daha iyi anlamak için Dolunay bir fırsat. İş yapış tarzını beğenmediğiniz, disiplinsiz ve fazla duygusal bulduğunuz kişilere kafanızı fazla takmayın. Herkesin stili farklıdır. Herkes iş hayatını sizin kadar ciddiye almak zorunda değil. Dolunay sırasında iş teklifleri ve sizinle çalışmak isteyen kişiler de olacaktır. Ay boyunca sözleşmeler, kurumsal iletişim, sunumlar, eğitim gibi konulara yoğunlaşacaksınız. Yeni bir dosyalama düzeni oluşturun, sözleşmelere el atın. Ayrıca özellikle 10 Ocak sonrası sahaya çıkın. Masa başında olmak yerine iş ziyaretlerine bulunun. Öğrenmek, eğitim almak keyifli bir hale geliyor. İş gezileriyle yarar sağlayacak.

Kova

Ocak ayı boyunca maddi birikimleriniz ön plana çıkıyor. Kendinizi maddi ve manevi emniyette hissetmek, geleceğinizi de güvence altına almak için planlar yapın. Para biriktirmeye başlamak, paranızı doğru değerlendirmek şimdi mümkün. Ek gelir oluşturacak projeler bulun. Israrcı olun, işleri zorlayın. Özellikle ayın ilk yarısı gereksiz kuruntuları, sanal düşmanları kafanızdan silin. Düşündüklerinizin çoğu şehir efsanesi.  Kimse size karşı değil, herkes kendi tarafında. 12 Ocak günü gerçekleşecek Dolunay öncesi birkaç gün boyunca işyeri, fiziksel olarak ofisiniz, emek verdiğiniz işlerle ilgili beklediğiniz soruların cevabını alacaksınız. Yaptığınız işlerin gidişatı, olumlu veya olumsuz olarak belli olacak. Sağlığınıza dolunay günlerinde daha fazla özen gösterin. Birkaç gün boyunca iştahınızı kontrol edin, duygusal davranmayın. 28 Şubat günü Kova burcunda gerçekleşecek yeniay öncesi detoks zamanınız. Doğal gıdalarla beslenme, fazla eşyaları ihtiyaç sahiplerine verebilmek, okuduğunuz kitapları başkalarıyla paylaşmak gibi imkanlar yaratın. Aynı zamanda kötü alışkanlık olduğunu düşündüğünüz, size yarar sağlamayan her şeyden uzaklaşın. Yeniay sonrası kariyerinizde, aktivitelerinizde ve özel hayatınızda hedeflediğiniz yöne doğru adımlar atın.

Balık

Yılın en hareketli, her anlamda en önemli aylarından birine giriyorsunuz. Hem Venüs hem de Mars’ın ay boyunca Balık burcunda olması, sempatik ve atılgan tavırları beraberinde getiriyor. Uyum, ilişkiler, güzellik ve estetiği sembolize eden gezegen Venüs, ay boyunca size çekicilik, uyum, şiirsellik ve bolluk getirecek. Bu dönem, medyada yer almak, özel bir fotoğrafçıyla çalışmak, o çok zor müşteriyi kazanmak için harika zamanlar. Atılım, dinamizm ve hedef koymayı sembolize eden gezegen Mars ise isteklerinizi fark edip bu yönde harekete geçmenizi destekleyecek. Düşüncelerinizi size özgü yumuşak bir tonda anlattığınızda kimse size hayır diyemez. Hedeflediklerinizi yapamadığınızda kendinizi suçlamayın. Sadece ısrar edin.  Kendinizi iyi ifade etmek ve başkalarının beğenisini kazanmak için en güzel zaman 11-13 Ocak tarihleri olacaktır. Dolunay ışığı sayesinde yaratıcı, renkli, keyifli taraflarınız ortaya çıkıyor. Sosyal çevrenizi ihmal etmeyin. Ayın ilk yarısı eski iş arkadaşlarınızla işbirlikleri, ikinci yarısı ise yeni platformlarda söz sahibi olmanız mümkün. 28 Ocak sonrası birkaç hafta boyunca maddi konularda kararlı davrandığınızda birikimlerinizi artırabilirsiniz.