AlışverişYaşam

‘NIKE AIR VAPORMAX’ AIR MAX’DE SON TEKNOLOJİYİ SUNUYOR!

Orijinal Nike Air Max satışa sunulduğu ilk yıl olan 1987’de, oldukça geniş ve belirgin hava yastığı özelliğine sahip ilk ayakkabıydı. 1995 yılında, Air Max 95 tabanına eklenen hava ünitesiyle teknolojisini bir üst seviyeye taşıdı. Tüm bu gelişim yanında Air Max büyük bir teknolojik sıçramayla yaklaşık 30 yıllık mirasının üzerine daha fazlasını inşaa ederek, en hafif ve en rahat Air Max olan Nike Air VaporMax’ı satışa sunuyor.

Nike VaporMax Air ünitesi bağımsız ve tamamen dışta kalan bir taban olarak, maksimum haraket özgürlüğü için yepyeni bir teknolojiyle tasarlandı. Daha önceki Air üniteleri koruma ve dayanıklılık için ikincil bir lastik tabakası tarafından izole ediliyordu. Yaratılan yenilik ile tasarımcıların VaporMax Air ile ayakkabının dış yüzeyini mükemmel şekilde buluşturmasına yardımcı oldu. Önceki üniteler formlarından dolayı esneklik açısından sınırlıydılar. Yaratılan yeni teknolojiyle tasarımdaki elastikiyet özelliği maksimum seviyede sağlandı.

Eski tasarım ve yeni teknoloji bir araya gelerek Air’in bu yeni tabanla birleşmesine olanak sağlıyor ve tasarımcılar tabana direkt olarak dışarıdan daha fazla hava yastığı ekleyebiliyor. Tüm bu yenilikler bir araya geldiğinde, geleneksel köpük orta tabana olan ihtiyac tamamen ortadan kalkıyor.

Nike Air VaporMax’in ağırlık ve hacmi arttıran köpük tabakası ortadan kalktığında, esneklik ve hafiflik maksimum seviyeye çıkıyor. Air VaporMax, doğrudan üst kısma eklenen bu hava yastıkları sayesinde, yastıksı bir his ve daha fazla performans sağlıyor.

Nike Air VaporMax’ın hafif yastıksı tabanları Nike Flyknit gövdesiyle birleştiğinde ayakkabının ağırlığı tamamen azalıyor.

Nike + üyesi olmak, Nike Air VaporMax hakkındaki gelişmelerden haberdar olmak ve satın almak için lütfen Nike.com’u ziyaret edin.