Tatil-KonaklamaTurizm

MANDARİN ORİENTAL, BODRUM SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDAKİ BAŞARISINI YENİDEN TAÇLANDIRDI

Bodrum Yarımadası’nın en büyüleyici koyu olan Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental, Bodrum, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) tarafından oldukça titiz bir süreç ile yürütülen GSTC sertifikasyon aşamalarını başarıyla tamamlayarak Mandarin Oriental Otel Grubu içerisinde GSTC sertifikası almaya hak kazanan ilk otel oldu.

Zarif tasarımı, incelikli hizmetleri, dünyaca ünlü restoranları, gerçek bir yenilenme sunan SPA’sıyla tatil anlayışını unutulmaz bir deneyime dönüştüren Mandarin Oriental, Bodrum, sürüdürülebilirlik konusundaki çalışmalarını Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi tarafından verilen GSTC sertifikası ile taçlandırdı. Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından 2007 yılında kurulan ve bağımsız bir organizasyon olan Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi, sertifikasyon sürecini dört ana kriter üzerinden yönetiyor. Etkili sürdürülebilir bir yönetim, yerel toplum için sosyal ve ekonomik faydaları en üst düzeye çıkarma ve olumsuz etkileri en aza indirme, kültürel mirasa sağlanan faydaları en üst düzeye çıkarma ve olumsuz etkileri en aza indirme, çevreye faydaları en üst düzeye çıkarma ve olumsuz etkileri en aza indirme gibi dört önemli ana kriteri başarıyla tamamlayan Mandarin Oriental, Bodrum, Mandarin Oriental Otel Gurubu içerisinde bu kriterleri karşılayarak GSTC sertifikası alan ilk otel oldu.

“Her şey daha yaşanılabilir bir dünya için”

Mandarin Oriental, Bodrum’un Genel Müdürü Ersev Demiröz “Sürdürebilirlik kavramını kurumsal çalışma prensiplerimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz.  Transferlerimiz için lüks elektrikli araçlarımızla hizmet veriyoruz. Resort içerisinde ise elektrikli buggylerimizi kullanmaya devam ediyoruz. Oda ve genel alanlarda kullanılan ürünleri yüzde 100 plastik içermeyen bambu ve türevi materyallerden kullanıyoruz. Biyolojik ve ekolojik çeşitliliği koruyabilmek için tüm gıda ve kimyasal alımlarımızda çevreye zarar vermeden üretim yapan Ethical Source uyumlu firmaları tercih ediyoruz. Genel olarak plastik kullanımını sıfırladık, pet şişe kullanmıyoruz, çöp poşetlerinin tamamı biodegradable diye ifade ettiğimiz biyoloijk olarak doğada parçalanabilir ürünler. Mavi Bayrak, Leed Sertifikası ve Yeşil Anahtar Sertifika’larımızı almıştık. Bu alandaki çalışmalarımızı GSTC sertifikasıyla en üst seviyeye çıkarmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” diyerek, sürdürülebilir çevre ve turizm politikaları üzerine titizlikle çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Cennet Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde, her ayrıntının özenle tasarlandığı, rutinlerden uzak yeniliklerin ve sürprizlerin öne çıktığı Mandarin Oriental, Bodrum, sürdürülebilirlik ve çevre üzerine yaptığı özenli çalışmalarla misafirlerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

Rezervasyon ve sorular için:  www.mandarinoriental.com/bodrum