MALATYA BODRUM’U BAĞRINA BASTI

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Anadolu Turu kapsamında uğradığı Malatya’da yoğun ilgi ile karşılaştı. Sivas’ın ardından Malatya Park AVM önünde Malatyalılar ile buluşan Bodrum Tanıtım TIR’ı ekibi Malatyalılara teşekkür etti.

Bodrum’un tarihini, kültürünü, doğasını tanıtmak için Bodrum’dan yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı, Edirne’den Kars’a tüm ülkeyi dolaşıyor.

Malatya’da, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekipleri tarafından karşılanan Bodrum ekibinin çalışmalarına müdürlük yetkilileri ve TURSAB FIRAT Bölgesel Yürütme Kurulu yetkilileri de eşlik etti.  Güzel bir havada Malatyalılar ile buluşan Bodrum Tanıtım TIR’ı ekibi, vatandaşlara Bodrum hakkında bilgiler verdi.

Sabah erken saatlerde yoğun ilgi gören Bodrum Tanıtım TIR’ını Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu, TURSAB Fırat BYK Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Selçuk Kendirci, İl Kültür ve Turizm müdürlüğü çalışanları, TURSAB Fırat BYK Genel Sekreteri Bünyamin Özdemir, Ufuk Baran başta olmak üzere çok sayıda Malatyalı ziyaret etti.

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu, “Huzur kenti Malatya’ya hoş geldiniz” diyerek ekibe çalışmalarında başarılar diledi.

TURSAB Fırat BYK Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Selçuk Kendirci’de örnek çalışma için Bodrum ekibini tebrik etti.

Bodrum’da yaşayan birçok Malatyalının akrabaları ve dostları da Bodrum Tanıtım Standını ziyaret ederek ekibe hediyeler verdi.

Standı ziyaret eden basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı Koordinatörü Fikret Hıdır, “Bu proje Eşsiz Bodrum konseptinde Bodrum’un Anadolu halkı ile buluşma projesi. Malatya 21’inci ilimiz. Toplamda 30 ili dolaşacağız. Anadolu halkı Bodrum’a inanılmaz ilgi gösteriyor ve çok seviyor. Biz de Anadolu halkını seviyoruz. Her sıkıntımızda, sıkıştığımızda Anadolu halkı Bodrum’a ilgi göstererek Bodrum’un ayakta kalmasını sağladı. Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon bu nedenle Anadolu halkına teşekkür etmek ve onlarla bir arada olabilmek için böyle bir proje hayata geçirdi. Projeye birçok kurum destek veriyor. Bodrum Kaymakamlığı himayesinde çıktık yola. Yerel yönetimler var, sivil toplum örgütleri var. Yoğunda bir ilgi var Bodrum’a. Burada satış yapmıyoruz ama bilgilendirme amaçlı broşür ve kitapçıklarımız var. Ayrıca TIR’da fotoğraf sergimiz ve üç boyutlu filmimizle vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz” dedi.

Malatya halkının çok yoğun ilgisinin olduğunu belirten Hıdır, “Malatya’da hem yerel yönetimler hem de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çok destek oldular. Onlara çok teşekkür ediyorum. Malatya halkının çok yoğun ilgisi var. Buradaki amaç, insanlara Bodrum’u anlatmak. Bilenlere hatırlatmak, bilmeyenlere Bodrum hakkında bilgiler vermek” şeklinde konuştu.

TIR’ı ziyaret eden misafirlere Bodrum’un simgesi olan Bodrum mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek, tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi.

30 ile gitmesi planlanan Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ı bugüne kadar Aydın,  İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize. Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, ve Malatya’ya gitti. TIR, Malatya’nın ardından Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli illerini de ziyaret ederek Bodrum’u anlatacak.

Eşsiz Bodrum Tanıtım TIR’ının ziyaret edeceği iller arasında yer alan Gaziantep programı değiştirilerek aynı tarihlerde Hatay’ın ziyaret edilmesi planlanmaktadır.