AlışverişYaşam

Magnum Bodrum

Magnum, İstanbul, Alaçatı ve Bodrum için hazırladığı yeni lezzetlerini Moda tasarımcısı Zeynep Tosun, Dövme Sanatçısı Havva Karabudak ve İllüstratör Aykut Aydoğdu’nun sanat çalışmalarıyla kutluyor

Dondurma ve çikolata hazzı otoritesi Magnum, İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın yerel tatlarından ilham alarak yarattığı üç farklı yeni Magnum lezzetini bu yaz dondurma severlerle buluşturuyor. Başarılı moda tasarımcısı Zeynep Tosun, Dövme Sanatçısı Havva Karabudak ve İllüstratör Aykut Aydoğdu, bu özel üç dondurmanın paketleri üzerindeki sanat çalışmalarını tasarladı.

Magnum, Türkiye’nin kültürel, tarihi, doğal güzellikleri ile kendine hayran bırakan üç şehrinin benzersiz yerel tatlarını kutlamak amacıyla yeni bir projeye imza attı. İstanbul, Bodrum ve Alaçatı’nın imza yerel lezzetleri, Magnum dondurması ve kıtır Magnum çikolatasıyla buluştu.  Sınırlı sayıda üretilen ürünlerin ambalajları üzerinde, üç farklı disiplinden tasarımcının sanat çalışmaları yer alıyor. Başarılı moda tasarımcısı Zeynep Tosun, Dövme Sanatçısı Havva Karabudak ve İllüstratör Aykut Aydoğdu her şehrin kendine özgü izlerinden yola çıkarak ürünlerin görsel dünyasını tasarladı. 

Magnum İstanbul Limited Edition, ilhamını İstanbul’dan aldı. Eşsiz vanilya dondurması, altın renkli karamel sosu ile buluştu ve üzeri badem ve antep fıstığı parçacıkları ile süslenmiş sütlü Magnum çikolatası ile kaplandı. Bu özel lezzet, sizi İstanbul’un göz alıcı mirasında haz yolculuğuna davet ediyor.

Magnum Bodrum Limited Edition’da, kadifemsi vanilya dondurması, Bodrum satsuma sosu ve kavrulmuş badem ile süslenmiş Magnum Classic çikolata ile kaplandı.

Magnum Alaçatı Limited Edition’da ise; enfes damla sakızı lezzeti, Magnum dondurması ile buluştu ve antep fıstığı süslemeli kıtır beyaz çikolata ile kaplandı.

Moda Tasarımcısı Zeynep Tosun, Magnum İstanbul Limited Edition kutuları için tasarım yapan Zeynep Tosun, projeyle ilgili, “İstanbul şehri tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış çok zengin bir şehir. Tabii ki bu benim için hem heyecan verici hem zorlayıcı bir noktaydı. Tasarladığım kutuda bir medeniyetler birleşimi olarak ünlü İstanbul siluetlerini çok değerli bir taç gibi kullanmak istedim. Bu sebeple altın rengini seçtim. İstanbul’un birçok önemli mimarisinde bulunan çini görsellerinden yola çıkarak benim de stilimi yansıtan etnik bir doku yaratarak kutunun etrafına süslemeler yaptım. Kullandığım mavi renk “Turkish Sea” olarak geçen evrensel bir koda sahip. Magnum ‘un muhteşem çikolatasını da amblemine taşıdım. Kutunun asıl rengi olan kırmızı renk ise, İstanbul’un dinamizmini vurguluyor” şeklinde konuştu.

İllüstratör Aykut Aydoğdu ise projeye dair şunları söyledi: “Her şehrin tarihinin izlerini taşıyan kendine ait bir kişiliği var. Şehirlere ruh veren en önemli unsurlardan biri de onu yaşayan insanlar tabii. Ben de sanat çalışmalarımda genellikle portre çalışıyorum. Birbiriyle bu kadar iç içe iki unsuru bir araya getirmek son derece keyifli oldu benim için. Çizimlerimde Bodrum’un canlılığından, enerjisinden ve renklerinden ilham aldım. Bodrum’da zaman geçirirken görmekten hoşlandığım öğeleri, bana Bodrum’u ve oraya ait duyguları hatırlatan izleri aktarmaya çalıştım.”

Alaçatı’nın kendine özgü izlerinden yola çıkarak ürünün görsel dünyasını tasarlayan dövme sanatçısı Havva Karabulut, “Yaptığım bütün yuvarlak tasarımlar için ufak bir hikaye hayali üzerinden gidiyorum, yuvarlak olmasının sebebi, bir dünyayı temsil ediyor. Bir şeyi hayal ederken üzerine o kadar yoğunlaşıyoruz ki, sanki o hayal ufacık bir pencerenin içindeyken, tek bir dünya gibi geliyor gözümüze, geri kalan her şeyi unutuyoruz.  O yüzden onu hem penceremiz hem de dünyamız olarak kullanıyorum. Alaçatı’nın masalsı bir yer olduğunu hayal edip yine bir küçük dünyayı temsil eden yuvarlağın içine koydum. Magnum’un eşsiz lezzetini rengarenk çiçekleri olan bir ağaca asılı salıncakta deneyimlediğimi hayal ettim”

İstanbul, Bodrum, Alaçatı’da ve online olarak sınırlı sayıda satışa sunulacak ürünler, şehirlerin ruhunu haz dolu bir deneyimle sunuyor.

Magnum Limited Edition ürün ambalajları üzerinde yer alacak QR kodlar sayesinde ürünler ve şehirlere özel tasarımları yapan sanatçılara ait detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

https://www.magnumicecream.com/tr/limitededition.html