LETİCİA MORENO, RUSYA DEVLET AKADEMİ SENFONİ ORKESTRASI EŞLİĞİNDE BODRUM MÜZİK FESTİVALİ’NDE

Bu yıl yeni adıyla Bodrum’u sahiplenen Bodrum Müzik Festivali’nde 14 Ağustos Pazartesi akşamı 21.00’da 2012 Echo’da “Yükselen Yıldız” unvanını alan Leticia Moreno, dünyaca ünlü Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası eşliğinde Turkcell Sahnesi, D-Marin Turgutreis’te müzikseverlerle buluşacak. Çaykovski Perm Akademik Opera ve Balesi’nin müzik direktörü, opera uzmanı Rus şef Valery Platonov yönetimindeki orkestra, geceyi Mozart’ın Don Giovanni operası uvertürüyle açacak. Leticia Moreno 1762 Nicolò Gagliano yapımı kemanıyla, yine Mozart’ın “konçerto içinde saklı bir opera” olarak tabir edilen 5 No.’lu Keman Konçertosu’nu seslendirecek. Konser, Rachmaninoff’un 2 No.’lu Senfoni’siyle devam edecek.

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12 yıllık mirasını devralan Bodrum Müzik Festivali, Doğuş Grubu, Audi ve D-Marin ana sponsorluğuyla 12-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında konserlere, klasik müzik etrafında şekillenen sinema, çağdaş sanat, edebiyat, çocuk atölyeleri, gastronomi gibi farklı disiplinlerden deneyimlere ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turlara, Bodrum’un simgesel mekanlarında ev sahipliği yapacak.

Mobilet iOS ve Android uygulamaları ile mobilet.com üzerinden alınabilen festival biletlerinin tüm gelirleri Tohum Otizm Vakfı’na ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanıyor.

 

Festivali Yakından Takip Etmek İçin:

www.bodrummuzikfestivali.com

#bodrummuzikfestivali

#bodrummusicfestival