KOÇ VE BADEM EGE’NİN MAVİSİNDE YAŞACAK

Mustafa Koç ve yavru iken bulup bakımını ve tedavisini üstlendiği ünlü Akdeniz foku Badem’in anısı Bodrum’un kara ada yakınlarındaki Ege’nin maviliklerinde yaşayacak. Mustafa Koç ve Badem’in 550 kg. ağırlığındaki heykelini Koç’un eşi Caroline Koç ve kızı Aylin Koç dalgıç kıyafetleri giyerek  denize indirdi.

Geçtiğimiz ocak ayında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Mustafa Koç ile yavru iken bulduğu  tedavi ve bakımını üstlendiği Akdeniz foku Badem ‘in , Koç’un bir gurup arkadaşı tarafından yaptırılan 550 kg. ağırlığındaki heykeli Muğla’nın Bodrum ilçesine 4 mil uzaklıktaki Kara Ada Poyraz koyunda törenle suya indirildi. Dalgıç kıyafetli Mustafa Koç ile Badem’i yan yana yüzerken tasvir eden eser, cumartesi günü akşam saatlerinde düzenlenen törenle suya indirildi. Mustafa Koç’un anısını ebediyen su altında yaşatacak olan heykelin denize indirilmesi sırasında gerçekleşen seremoniye, merhum iş adamının eşi Caroline Koç, kızları Aylin ve Esra, Ali-Nevbahar Koç, annesi Çiğdem Simavi, babası Rahmi Koç, yakın arkadaşları Cem Boyner, Ayşegül Dinçkök, Metin-Zeynep Fadıllıoğlu gibi isimler katıldı.  Törende hazır bulananlar  heykelin fotoğrafının bulunduğu kırmızı tişörtler giydi.

Siren sesleriyle başlayan seremonin en dikkat çeken yanı, Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç  ve kızı Aylin Koç’un dalgıç kıyafetleri giyerek heykelin su altına indirilmesine eşlik etmeleri oldu. Mustafa Koç’un en yakın arkadaşlarından biri olan Cem Boyner’in seremoni sırasında çalışanları organize etmesi de dikkat çekti.  Gerçekleşen özel tören için 75 kişilik ekip üç günlük bir hazırlık sürecinden geçti. Rahmi Koç törene deniz uçağıyla geldi.

Caroline Koç ve kızı Aylin Koç suya inerek heykeli yerleştirdikten sonra bölgede bulunan ve dalış sporu için gelen yerli ve yabancı turistler dalış yaparak heykeli gördüler ve anı fotoğrafları çektirdiler.