İNGİLTERE BÜYÜKELÇİSİ MOORE: “TATİLİMİ TÜRKİYE’DE GEÇİRECEĞİM”

Bodrum’a gelen İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, yaz tatilini ailesi ile birlikte Türkiye’de geçireceğini söyledi.
Turizm sezonu öncesi, ülkesinin vatandaşlarının tatil yaptığı turizm kentlerinde yetkililerle görüşerek bilgi almak ve yerinde incelemelerde bulunmak üzere ziyaretlerde bulunan İngiltere’nin Ankara büyükelçisi Moore, bu kapsamda Bodrum’a geldi. Dün akşam ilçeye gelen büyükelçi, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ‘ı makamında ziyaret ederek yaklaşık bir saat görüştü. Çıkışta gazetecilerin sorularını Türkçe olarak cevaplayan Moore, zaman zaman ziyaret ettiğini belirttiği Bodrum’da olmaktan çok mutlu olduğunu ve Bodrum’u çok sevdiğini söyledi.

“İNŞALLAH BU SEZON ÇOK EĞLENCELİ, ÇOK GÜVENLİ BİR SEZON OLACAK”

İngiliz turistlerin özellikle Bodrum’u tercih ettiğini belirten Büyükelçi Moore “Geçen yıl Türkiye’ye 2,5 milyon İngiliz turist geldi. Bunların çoğunluğu Bodrum’u tercih ediyor. Bu sezonda normal olarak gelecekler. Yaz sezonundan önce İngiliz toplumu ile tur operatörleri birde tabi ki Türk yetkililerle görüşüyoruz. Bu sezon için hazır mıyız? Bu sezon herkes terör konusunda biraz endişeli. Bu nedenle Türk yetkililerinin tedbirleri hakkında bilgi almak ve bunları öğrenmek için geliyorum. Bu konuda çok memnunum. Bütün tedbirleri alıyorlar. İnşallah bu sezon çok eğlenceli çok güvenli bir sezon olacak” dedi.

“TATİLİMİ TÜRKİYE’DE GEÇİRECEĞİM”
Bodrum’un tarihi bir yer ve bol güneşli olduğunu belirten, ülkesinin ise biraz daha yağmurlu olduğundan söz eden Büyükelçi Moore, ülkesinin vatandaşlarına bugün bir mesaj verse, o mesajda neler söyleyeceği yönündeki soruda; “Ben buradayım. Türkiye’yi çok seviyorum. Kaymakam Bey’e de söylediğim gibi bu yaz eşim ve kızımla tatilimi Türkiye geçireceğim” ifadelerini kullandı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Gödekmerdan ise tatil için gelenlerin yanı sıra Türkiye’de çok sayıda İngiliz vatandaşın yerleşik olarak yaşadığını belirtti. Gödekmerdan; “Onların buradaki memnuniyetlerini sağlamayı amaçlayan tedbirlerimizi alıyoruz. İngiliz vatandaşları Bodrum’a bekliyoruz. Bodrum güvenli bir yer. Türkiye güvenli bir yer. Dünyanın birçok ülkesinden çok daha güvenli bir yer. İçleri ferah olarak Türkiye’ye gelip tatillerini yapsınlar” dedi.