AlışverişYaşam

IKEA İLE EVİNİZDE KUTLAMAYA YER AÇIN!

IKEA, rengarenk aksesuarlar, çeşit çeşit hediyeler, ışıl ışıl aydınlatmalarla sizi, yeni yılda aile ve arkadaşlarınızla birlikte evinizde keyif dolu bir kutlamaya yer açmaya davet ediyor.

IKEA keyifli bir yılbaşına hazırlık için ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getirirken; size de aydınlatma çeşitlerinden kek ve hamur kalıplarına, sofra aksesuarlarından yumuşacık minderlere kadar evinizin her yerine yeni yıl havasını taşımak kalıyor…

Evinizde, dostlarınız ve sevdiğiniz arkadaşlarınız için bir yılbaşı partisi vermeyi planlıyorsunuz. Peki, IKEA’nın ilham veren dekorasyon önerileri ve yepyeni yeni yıl ürün portföyüyle evinizin her köşesini yeni yıla hazırlamaya, kendiniz ve tüm konuklarınız için ‘kutlamaya yer açmaya’ ne dersiniz?

İşte IKEA’dan kolayca hayata geçirilecek oldukça pratik 6 dekorasyon önerisi…

Sıcak bir karşılama için…

Konuklarınızı sıcacık karşılamak, kutlama heyecanını girişte yaşamaya başlamalarını sağlamak için her zaman kullandığınız kapı çelenginiz yerine; evinizde bulunan herhangi bir çerçeveyi, sprey boya yardımıyla favori renginize boyayıp etrafını yılbaşı aydınlatmalarıyla çevirmeyi deneyin.

Haydi parti başlasın!

Konuklarınızdan paltolarını alırken, cep telefonlarını girişte bırakmalarını rica edin. Duvarınıza LED ışıklarından bir ok işareti asın; bu ok, telefonlarını bırakmaları için kullanacağınız bir dolap ya da bir sepeti göstersin. Antredeki mobilyalarınıza yılbaşı hissine dair küçük dokunuşlar da eklemeyi unutmayın.

Evinizde festival havası yaratın

Yılbaşı partisinin vazgeçilmezi, ışıktır! Evinizdeki tüm ortamlarda bu parıltıyı yeterince yaşatmak için, değişik boyutlarda vazo ve kavanozların içine LED mumlar yerleştirebilir, pencerenize yılbaşı süslerini ip yardımıyla asarak sarkıtabilirsiniz…

Yıldızların altında gece uykusu

Yıldızların sıcak ışıltısı altında uykuya dalmaya kim hayır diyebilir ki! Bunun için yıldız şeklindeki lambaları, tavandan yatağınızın üzerine sarkacak şekilde asın. Bütün ışıklarınızı söndürün, arkanıza yaslanın ve kendinizi, yıldızların altında uyumanın keyfine bırakın…

Geleneksel yılbaşı renkleri ve çok daha fazlası

Bu yıl yılbaşı sezonundan sonra da kullanabileceğiniz tekstil ürünlerinde, nötr tonları tercih edin ve birkaç uyumlu renk tonu daha ekleyin. Örneğin; bir sepet alın ve içine her zaman elinizin altında olmasını istediğiniz şal, pofuduk terlikler gibi eşyalarınızı yerleştirerek, dekorun bir parçası haline getirin.

Çiçekler dekorun tamamlayıcısıdır

Konuklarınıza çiçeklerle sürpriz yapın. Doğal çiçek soğanlarını değişik şekillerde vazolara yerleştirerek hem farklı bir masa düzeni oluşturabilir hem de konuklarınıza hediye edebilirsiniz. İlkbaharda yeniden toprağa ekildiklerinde büyümelerini seyretmek ayrıca büyük keyif verecektir.

Kendi sandalyeni kendin yap, her an kutlamaya yer aç!

Bir sürü konuğunuz geldi, fakat oturtabileceğiniz sandalye kalmadı mı? İşte size kolay ve rahat bir oturma seçeneği.

1:  Rahat bir yastık, şal, ip ve tabure alın!

2: Yastığı şal ile kaplayın ve tabureye sabitleyin.

TAMAMDIR: İşte şimdi davetlileriniz için özel yeriniz hazır ?

IKEA Yeni Yıl Koleksiyonu’ndan Öne Çıkanlar

Sofranızı kişiselleştirin!

Yalın çizgili bir yemek takımı, farklı kutlamalara özel birkaç basit dokunuşla her temaya ve tarza uygun çözümler sunabilir.

Mmmmm… Aşk Gibi Kokuyor

IKEA’da yılın bu zamanlarını anlatan en iyi cümle şüphesiz ki taze pişirilmiş zencefilli yiyeceklerdir. Siz de sezon figürlerini taşıyan kalıpları kullanarak bu lezzetli keyife ortak olabilir, bu yeteneğinizi aileniz ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Hatta el emeği ile hazırlanmış bu güzel yiyecekleri hediye bile edebilirsiniz.

Yeni yıl hediyeniz IKEA’dan…

Yeni yıl için sevdiklerinizi mutlu edecek hediye seçenekleri için IKEA sizi bekliyor. Siz de hediyelerinizi IKEA’dan seçin ve sevdiklerinize, yine IKEA’ nın birbirinden farklı hediye paketleri ile kişiye özel hazırlayabileceğiniz tarzınızı yansıtan

‘sevgi dolu’ paketlerle sunun…

IKEA ile sıcacık bir kış…

Kış denince akla hemen sıcak tutan battaniyeler, yumuşak minderler ve örtüler gelir. Bu kış da ayağınıza hafif terliklerinizi giyin, kanepeye uzanıp ayaklarınızı uzatın ve üzerinize bir örtü alarak keyfinize bakın.

İlhamını doğallıktan alan bir koleksiyon: VASSAD

IKEA’dan sınırlı sayıda üretilen ve sadece kısa bir süre için satışta kalacak yeni bir koleksiyon daha: VASSAD. Ahşap, metal ve yün gibi malzemelerin ağırlıkta olduğu VASSAD Koleksiyonu’nun, tasarımı ve ürün geliştirmeleri bir fabrikada gerçekleştirildi.

Tasarımcı Knut ve Marianne Hagberg kardeşlerde bu koleksiyonu hayata geçirme fikri, stoklarında bulunan malzemelerden endüstriyel mobilya üreten imalatçıları ziyaret ettiklerinde ortaya çıktı. İki kardeş bu koleksiyonu tasarlarken; çevrelerinden, üretim metotlarından, malzemelerden ve daha da önemlisi IKEA’nın 1980’lerde çok satan mobilya modellerinden ilham aldılar. Ortaya her alanda kullanılabilecek, her tarza uyabilen, işlenmemiş, doğal görüntüsünü koruyan bir koleksiyon çıkardılar. Koleksiyonda doğal bir his yakalamak için renk ve doku olduğu gibi bırakıldı. Böylece ahşabın metal iskeletle yumuşak bir kontrast oluşturması sağlandı.