HUAWEİ P10 İLE MOBİL FOTOĞRAFÇILIĞIN SERGİSİ

Huawei P10 ile mobil fotoğrafçılığın sergisi‘’Selfie’den Kendini İfadeye’’

Huawei’nin son amiral gemisi P10 ile çekilmiş yüksek kaliteli selfielerin yer aldığı Londra Saatchi Galeri’deki ‘’Selfie’den Kendini İfadeye’’ sergisi yoğun ilgi görerek şuana kadar 2 bin sanat tutkunu tarafından ziyaret edildi.

Vincent Van Gogh, Frida Kahlo, Tracey Emin gibi bir çok usta sanatçının seçkin eserlerinin de yer aldığı sergi internet üzerinden 1 milyon kişi tarafından takip edildi. The Guardian ve GQ gibi saygın mecraların da içinde bulunduğu 100 adet medya organında yer aldı. Sergide sanatçılar tarafından çekilen portrelerin yanı sıra Huawei selfie yarışmasında ödül alan eserler de yer aldı. Dawn Woolley tarafından Huawei P10 ile çekilen Yedek isimli selfie jüri tarafından en iyi selfie seçildi.

Sergide, 2.nesil Leica çift arka kamera ve Leica ön kamerası sayesinden olağanüstü renk, kompozisyon ve ışık özelliğine sahip Huawei P10 tüm dikkatleri üzerine topladı.Sergiye gösterilen yoğun ilgi, Huawei P10’nun gelişmiş fotoğrafçılık özelliğinin doğrulanmasının yanı sıra Huawe’nin küresel pazardaki marka gücünün de bir yansıması oldu. Huawei P10 ile çekilen portrelerin Vincent van Gogh gibi ustaların eserleriyle birlikte sergilenmesi Huawei mobil fotoğrafçılıgının yeni bir seviyeye çıkmasını sağladı. 

Huawei Tüketici İş Grubu Batı Avrupa başkanı Walter Ji, “Portre fotoğrafçılık Huawei P serisinin DNA’sında var. Saatchi Galeri ile yapılan işbirliği Huawei P serisinin tanınırlığını artırmak için önemli bir hamledir. Bir sonraki adımda Huawei teknolojinin bireyin yaşamına olumlu etkileri üzerine odaklanmayı sürdürecek ve  samimi, kararlı ve aynı zamanda tercih edilen bir teknoloji markası haline gelmek için daha fazla moda ve sanat unsurunu biraraya getirecek”dedi.

‘’Selfie’den Kendini İfadeye’’ sergisi Londra’daki Saatchi Galeri’de 30 Mayıs 2017 tarihine kadar görülebilir.