Güncel

HAYVAN DOSTLARIMIZ SUSUZ KALMASIN

Sıcak geçen yaz aylarında, Bodrum’daki sokak hayvanlarının susuzluk çekmemeleri için Bodrum Belediyesi tarafından kurulan “Otomatik Suluk Sistemlerine” yenileri ekleniyor. Vatandaşların talepleri de dikkate alınarak, yarımada genelindeki ihtiyaç duyulan bölgelere suluklar yerleştiriliyor.

Bodrum Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğüne bağlı Sokak Hayvanlarını Koruma Birimi, iki yıl önce sokak hayvanlarının yoğunlukta bulunduğu yarımada genelindeki cadde ve sokakları belirleyerek, yaklaşık 150 adet otomatik suluk sisteminin kriterlere uygun bir şekilde kurulumunu yaptı. Sıcakların daha da artmasının beklendiği 2016 yaz mevsimi için önlemlerini artıran Bodrum Belediyesi ekipleri, belirledikleri otomatik suluk ihtiyacı bulunan farklı bölgelerde kurulum işlemlerine devam ediyor.

Bodrum Belediyesi yetkilileri, iş birliği çağrısı da yaparak kendi bölgelerinde yaşayan sokak hayvanlarının su ihtiyacının karşılanması amacıyla suluk takılması konusunda tüm duyarlı vatandaşlardan, Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma Birimine 0 (252) 337 1425 numaralı telefondan müracaatta bulunmalarını istedi.

Belediye tarafından sürdürülen bilinçlendirme çalışmaları kapsamında ayrıca “Can Dostlarımız İçin Kapımızın Önüne Bir Kap Su Bırakalım” sloganıyla Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından hazırlanan afiş ve billboard tasarımları, yarımadanın dört bir yanındaki reklam alanlarında sergileniyor. “Bir Kap Su Bırakalım” kampanyası görselleri, Bodrum Belediyesi’nin www.bodrum.bel.tr internet sayfası ile Facebook, Twitter ve #BirKapSu hashtagiyle Instagram sosyal medya hesaplarından da paylaşılıyor.