GÜMÜŞLÜK FESTİVALİNE YILDIZ YAĞACAK

Bodrum düzenlenecek olan 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne yıldız sanatçılar bu yılda büyük ilgi gösterdi. Gümüşlük’te festival, klasikten caza, etnik müzikten alternatif müziğe, workshoplara ve Jam Session’lara kadar geniş bir yelpazede tam bir festival havası estirecek. Yeni bir konseptle, farklı mekânlarda da gerçekleşecek olan festivalde, konserler 5 hafta sürecek ve tarihi Koyunbaba Antik Taş Ocağı başta olmak üzere, Gümüşlük’teki çeşitli mekânlarda müzikseverlerle buluşacak.

Bodrum’da  8-11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Bodrum’un sanat yaşamına renk katacak.

Festivalde ayrıca bu yıl “Suda Caz”, “Kumda Gitar” ve “Taşta Klasik” başlığı altında 3 ayrı konsept; toprak ev konserleri; 5 masterclass;  4 farklı sahne ve toplam 28 konserle, çok dinamik ve dikkat çekecek bir program hazırlandı.

GÜLSİN ONAY 2000. KONSERİNİ VERECEK

Fesitvalde Gülsin Onay, Jean Muller, Bülent Evcil, Rafael Trevisani,  Ayla Erduran’ı tekrar festival sahnesinde görecek. Erduran, Fransız müzisyen Stephane Blet’le birlikte sahne alarak en sevilen keman piyano sonatlarını seslendirirken, Piyanist Gülsin Onay, 2000. konserini 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin açılışında verecek. 8 Temmuz akşamı Saygun Quartet’le sahneye çıkacak olan Gülsin Onay’ın 2000. konserini veriyor olması, açılış konserini çok daha özel bir yere taşıyor. Ayrıca Jean Muller; Ilya Kondratiev & Emre Yavuz; Bülent Evcil, Philip Moll, Raffaele Trevisani ve Paola Girardi, Emre Yavuz, Ilya Kondratiev, Stephane Blet  sahne alacak.
Festival bünyesinde gerçekleştirilen Gümüşlük Festival Akademisinde bu yıl piyano, keman, flüt ve gitar masterclassları düzenlenecek. Genç yetenekler bu yıl festival kapsamında 5 konser verecek.

Gümüşlük sahilindeki festival merkezinde düzenlenecek Kumda Gitar, Suda Caz, Toprak Ev ve GFA konserlerinin başlama saati 20:30; Antik Taş Ocağında gerçekleşecek Taşta Klasik konserlerinin başlama saati ise 21:15 olarak belirlendi.