Güncel

GÖLKÖY SAHİLİ DE TEMİZLENDİ

GÖLKÖY SAHİLİ DE TEMİZLENDİ

Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizliği çalışmaları Gölköy sahilinde devam etti.

Bodrum Belediyesi tarafından “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla gerçekleştirilen Deniz Dibi Temizlik Kampanyası, Bodrum’un Göltürkbükü Mahallesinin Gölköy sahilinde de yapıldı.

Etkinliğe Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu Müdürü Yonca Genlik Adsay ve branş öğretmenleri ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı. Turgutreis Denizciler Derneği üyelerinin de destek verdiği kampanyada Bodrum Belediyesi Dalış Ekibinde görevli dalgıçlar, deniz dibinden çok sayıda atık çıkardı. Etkinliğe katılan öğrenciler denizden çıkan atıkları merakla izledi.

Belediye birim müdürleri ve birim sorumlularının da etkinlik alanında hazır bulunduğu çalışmalarda çıkan oje, oyuncak tabanca, araba farı ve pencere çerçevesi gibi atıklar dikkat çekti.

Dalgıçların denizden çıkarmış olduğu atıklar, Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri tarafından alınarak ilgili yerlere tekrar karakterize edilmek üzere götürüldü. Çalışmalar sonunda 91 kg plastik, 48 kg cam, 76 kg tekstil ürünü, 24 kg ahşap, 26 kg metal ve diğer atık olarak adlandırılan 6 kg atık olarak toplamda 271 kg atık çıkarıldı.

Bodrum Belediyesi Çevre Mühendisi Ahmet Acar da etkinliğe katılan öğrencilere çevre duyarlılığı ile ilgili bilgilendirmeler yaptı. Geri dönüşümün önemine de değinen Acar; evlerde, okullarda ve tüm kullanım alanlarımızda katı atıklar ayrıştırılarak geri dönüşüme gönderildiği takdirde hem çevreye insanların verdiği zararın minimuma ineceğine hem de ekonomik olarak ülkenin gelişeceğine dikkat çekti.

2016 Deniz Dibi Temizliği Etkinlik Programı:

25 Mayıs           : Torba

08 Haziran        : Kumbahçe