EtkinliklerSergi

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE BODRUMLU KADINLAR FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Bodrum Belediyesi “Anılarla Bodrum” Sözlü Tarih Çalışma Gurubu tarafından düzenlenen “Geçmişten Günümüze Bodrumlu Kadınlar Fotoğraf Sergisi” 8 Mart Salı günü açıldı.

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” nedeni ile Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Sümbül Sokak’ta gerçekleşen fotoğraf sergisine, Bodrum Belediye Başkan Vekili Funda Akçalı, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, meclis üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topcuoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bodrum Belediyesi “Anılarla Bodrum” Sözlü Tarih Çalışma Gurubu sözcüsü Nuran Yüksel, “Bodrum Belediyesi ‘Anılarla Bodrum’ Sözlü Tarih Çalışma Gurubu olarak sergimizi ikinci kez açıyoruz. 2014 yılında aynı sergiyi bir kez daha Bodrum Trafoda açmıştık. Bu çalışmaların başlangıcı neredeyse 8-9 yıl önceydi. Şu anki çalışmalarımız Bodrum’un yaşayan belleğini kayıt altına almak ve geleceğe bilgi ve belge bırakmak. 20 bini aşan çok büyük sayıda video arşivimizi, Bodrum Belediyesi’ne ait olacak olan kent arşiv müzesi için topluyoruz ve oraya vereceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Bodrum Belediye Başkan Vekili Funda Akçalı ise fotoğrafların Bodrum’un geçmişine ışık tuttuğunu ifade ederek, ” Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bodrum Belediyesi ‘Anılarla Bodrum’ Sözlü Tarih Çalışma Gurubu çok önemli işler yapıyor. Kentimizin yakın tarihine ışık tutacak çalışmalarıyla bizleri geçmişe götürüyorlar.” dedi.

Bodrum’da yaşayan kadınların 150 fotoğrafının yer aldığı sergi, 25 Mart 2015 Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.