Güncel

FRANCHİSE SEKTÖRÜNÜN DEVLERİ BU FUARDA BULUŞUYOR

Profesyonel sistemin bir parçası olmak için geri sayım başladı 

Franchise ve Markalı Bayilik sisteminin tüm oyuncularını tek bir çatı altında buluşturan Bayim Olur musun Fuarı, kendi işinin patronu olmak ve bunu yaparken daha az riskle daha fazla kazanç elde etmek isteyenlerin birinci tercihi… Firmalar, franchise vererek zincir marka olmanın yanı sıra, yeni ticaret ve pazarlama stratejileri benimseyerek büyük satış hacimlerine ulaşıyor ve uluslararası pazarlara giriyor. Günümüz rekabet koşulları içerisinde bağımsız yatırıcı, kurumsal ve güçlü bir marka yaratmak için sıfırdan başlamak yerine, güçlü, bilinen ve büyük bir zincirin parçası olma avantajı da birçok girişimcinin franchising sistemini tercih etmesinde etkili oluyor. Hızla büyüyen ve binlerce girişimciye kendi işini kurma fırsatı yaratan franchising sektörü, alanında Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük fuarı olma özelliğini taşıyan Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı ile katlanarak büyüyor. Franchise sektörünün devlerinin buluşma noktası olan fuara, bu yıl yerli ve yabancı 400’ün üzerinde firma katılacak.

MedyaFors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD işbirliği ve Coldwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilecek 14. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı bu yıl 13–16 Ekim 2016 tarihleri arasında, CNR Fuar Merkezi 5-6-7. Hall lerde gerçekleştirilecek. Bayim Olur musun Franchising Fuarı her yıl kendi alanında rekorlara imza atıyor. 2015 yılında 13.sü düzenlenen fuarı 29 bin 326 kişi ziyaret etti. 330’u yerli, 35’i yabancı olmak üzere toplam 365 markanın yer aldığı fuarda yerli ve yabancı birçok girişimcinin ziyareti ve bayilik anlaşmalarıyla sonuçlandı. Yurt dışı katılımlarının da yoğun yaşandığı 2015 fuarına Ortadoğu, Balkanlar, ABD, Avrupa Birliği ve Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere birçok ülkeden yatırımcılar katıldı. Fuar, artan m2 alanı, katılımcı ve ziyaretçi oranıyla her geçen yıl dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

’Fuar, Ölçülebilir Başarısıyla Fark Yaratıyor, Katılımcılar Memnun Ayrılıyor’’

14 yıldır sektörün nabzını tutan Bayim Olur musun Fuarı organizasyonunu üstlenen MedyaFors Fuarcılık Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, “Markalar, marka kimliğini oluşturduktan, ürünlerin ve operasyon standartlarını belirledikten, altyapılarını tamamladıktan sonra büyüme planlarını franchising ile kurguluyor. Sisteme dahil olan firmalar, marka bilinirliğini arttırarak hızla büyüme imkanı buluyor ve tüketiciye daha hızlı ulaşım sağlıyor. Franchising sistemi ile girişimci, markanın bilgi birikiminden faydalanarak, aynı zamanda reklam, PR ve sosyal medya yönetim desteği, personel eğitimleri, işe alma, yetiştirme konularında da destek alıyor’’ dedi. Helvacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Bizlerde böyle bir sistemin içerisinde profesyonel bir platform oluşturarak tam 14 yıldır Türkiye’nin en popüler franchise markalarını girişimciler ile buluşturuyoruz. Fuarımızın yarattığı yoğun ve verimli ziyaretçi potansiyeliyle katılımcılar, hedefledikleri girişimci sayısının fazlasını elde ederek fuardan memnun bir şekilde ayrılıyorlar. Bizi diğer fuarlardan ayıran en önemli özellik ise Bayim olur musun Franchising Fuarı’nın başarısının ölçülebilir olmasıdır’’  dedi.