FİLLİ BOYA’DAN RENKLERİN PSİKOLOJİK ETKİSİNE GÖRE HAZIRLANMIŞ İLK ÇOCUK ODASI KOLEKSİYONU

Filli Boya Türkiye’de ilk kez psikolog eşliğinde çocuk odalarına özel renk koleksiyonu hazırladı. Mekânlara değer katan Filli Boya, Uzman Psikolog Ayben Ertem ile birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda çocuklar üzerinde renklerin etkisini ortaya koyan

“Filli Boya Çocuklarda Renk Etkisi” koleksiyonunu tanıttı.

Filli Boya’nın hazırladığı “Çocuklarda Renk Etkisi” koleksiyonu, renklerin çocuk psikolojisi ve gelişimi üzerindeki etkileri gözetilerek hazırlanan ilk renk koleksiyonu olma özelliği taşıyor.

Renk trendlerinin öncüsü Filli Boya, Uzman Psikolog Ayben Ertem ile birlikte “Çocuklar Üzerinde Renklerin Etkisi”ni ortaya koyan özel bir renk koleksiyonu hazırladı. Filli Boya’nın bir ilke imza atarak bilimsel ve profesyonel bir yaklaşımla hazırladığı özel koleksiyonda, renklerin çocuk gelişimine etkisi ve çocuk odalarında kullanımı dikkate alınıyor.

Çocuklarımızın yaşadıkları ortamları renklendirirken iki kere düşünmeliyiz

Pınar Sabancı etkinlikte moderatör olarak yer aldı. Sabancı: ‘’ İki çocuk annesi olarak renklerin çocukların psikolojilerine etkileri konusunun benim gibi tün annelerin dikkatini çekeceğini düşünüyorum. Bu sebeple projede yer almak benim için çok öğretici oldu. Çocuklarımızın zamanlarını geçirdikleri odalarının renklerini onların yaş ve kişilik özelliklerine göre belirlemenin önemine inanıyorum. Bu sebeple Filli Boya’nın bir psikolog eşliğinde çocuk odası kartelası oluşturması heyecan verici.  Tamamen sarı bir odanın bebekleri tedirgin ettiğini ve bunun yeşil ve mavi ile kombinlenmesi gerektiğini öğrenmemiz gerektiği çok önemli bir konu. Yaşadığımız ortamları renklendirirken iki kere düşünmeliyiz’’ diye konuştu.

Rengin Çocukların Öğrenmesi Üzerinde de Etkisi Bulunuyor

Filli Boya “Çocuklarda Renk Etkisi – Bebek, Çocuk ve Genç Odaları” renk koleksiyonunda, renklerin ışığın ürettiği enerji ile çocukların gelişimine, yaratıcılığa, verimliliğe ve öğrenmeye olan etkisini ortaya koyarak öneriler sunuyor, tüm aileler ve ebeveynler için çok önemli bir kaynak sağlıyor.

Renklerin Çocuklar Üzerindeki Etkisinden Yola Çıkarak Hazırladığımız Renk Koleksiyonu Aileler İçin Bir Rehber Olacak

Yenilikçi ve öncü marka kimliğiyle Türk boya sektörüne her zaman ilkleri kazandırdıklarını belirten Filli Boya & Alligator Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Basmacı, “Kuruluşumuzdan itibaren teknolojik öncülüğe ve Ar-Ge çalışmalarına önem veriyoruz. Bu doğrultuda müşteri ihtiyaçlarını doğru tespit ederek tüm performans ve beklentileri inovatif çözümlerle, gelecek nesiller için sürdürülebilir teknolojilerle çevreye duyarlı ürünler üretmek en önemli misyonlarımız arasında yer alıyor. “Çocuklarda Renk Etkisi” isimli özel koleksiyonumuz ile sadece teknolojik Ar-Ge çalışmalarına değil renklerin özellikle çocuk psikolojisindeki etkilerine de önem verdiğimizi, bu doğrultuda ürünleri geliştirdiğimizi sizlere göstermek istedik ‘’ şeklinde konuştu.

Her Yaşa Göre Farklı Renkte Odalar

Filli Boya’nın Uzman Psikolog Ayben Ertem ile birlikte ortaya çıkardığı “Filli Boya Çocuklarda Renk Etkisikoleksiyonu; renklerin gücü, tanımı, temel öğeleri, çocuklar üzerindeki etkileri, yaş aralığına göre doğru renk kullanımı başlıklarıyla, çocuklar ve renkler arasındaki güçlü bağı anlatırken, özel çocuklar için de doğru renk önerileri sunuyor.

Yaşa göre renk kullanımının oldukça önemli olduğunu söyleyen Uzman Psikolog Ayben Ertem, “Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuk odaları ile lise ve ergenlik dönemindeki genç odalarındaki renk seçimi farklı olmalıdır. Renkler, okul öncesi ve okul çağı çocuklarında daha sıcak tonlarda tercih edilmeli, lise ve ergenlik dönemindeki gençlerde ise daha soğuk renk tonları kullanılmalıdır. Ayrıca daha soğuk renklerin çalışmaya, odaklanmaya, rahatlatmaya yardımcı olduğu ve hormonal denge sağladığı da görülür” diye belirtiyor.