ERENUS’ UN MEMORİA SERGİSİ

ERENUS’ UN MEMORİA SERGİSİ ÇİMENTO KUM DERZ VE İNSANIN HALLERİ….

İstanbul’da yaşayan ressam Özlem Kalkan Erenus’un Bodrum’da açtığı Memoriai isimli sergide yer alan ve insanların farklı davranışlarının yüzlerine yansıdığı çimento, kum, derz ve benzeri malzemelerle tuvale yansıttığı sergi büyük ilgi gördü.

Resim çalışmalarını İstanbul Ataköy’deki atölyesinde sürdüren evli ve bir çocuk annesi 4 4yaşındaki Ressam Özlem  Kalkan Erenus, 18. Kişisel sergisini Bodrum’daki Yalıkavak Palmarina Mine Art Galeri’de açtı. Sanatçının çimento,  kum, derz  (Fayans , taş veya tuğla ların arasını birleştirme için kullanılan ara malzeme)ve benzeri malzemeler kullanarak tuval üzerine yeni bir yüzey tanımlamasıyla yansıttığı ve insanların farklı ruh hallerinin yüzlerine yansımasını konu olan 50 eserinin yer aldığı sergiye ilgi büyük oldu. Serginin açılışını galeri koordinatörü  Ayşe Koşak ile birlikte yapan Erenus’u  müzisyen eşi Ali Erenus ile kızı Buse Erenus’ta yalnız bırakmadı. Ali Erenus serginin açılışta çaldığı gitar ve söylediği şarkılarla sanatseverlere keyifli anlar yaşattı.

1994 yılından bu yana  resim yapan ve uluslar arası sergilerdede eserleri bulunan Erenus  31 Mart tarihine kadar açık kalacak sergisindeki eserlerinde  bireysel ve toplumsal boyutlarıyla insanı ele aldığını belirterek “İnsanın doğasın da yer alan, yüzler kalabalıklar ve sokakta yaşamlar, bunların hepsi belleğimde bıraktığı ve hayal dünyama yansıyan izlerden oluşuyor.Bu sergimde son iki yılda yaptığım ve insanların farklı ruh hallerinin yüzlerine yansımasını anlatmaya çalıştığım eserlerime yer verdim eserlerin beni beğenilmesi beni çok mutlu etti, benzer veya farklı bir sergiyi yaz aylarında yine burada açmayı düşünüyorum” dedi.