DOĞANIN MUHTEŞEM EKOSİSTEMİ KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN AKVARYUM AQUAGARDEN İLE ŞİMDİ EVİNİZDE!

Doğanın mucizevi ekosistemini evlere taşıyan eşsiz tasarım ürünü AquaGarden Akvaryum, sürdürülebilir yaşam döngüsünü tek bir üründe buluşturuyor, böylece beslenen balıklar, bitkilere yaşam veriyor, bitkiler de balığın suyunu temizliyor!

İç mimar ve mühendis doğa tutkunu iki babanın tasarımı AquaGarden’da balık besliyor, aynı anda buğday çimi, turp otu, fesleğen, nane, maydanoz gibi sebzeler yetiştirebiliyor, yetiştirilen bu bitkiler de afiyetle yenebiliyor. AquaGarden’da balıkların dışkıları bitkiler için organik bir besin oluyor, bu sayede bitkiler normalden daha sağlıklı ve daha hızlı gelişiyor. Bu organik atıkları kökleri vasıtasıyla sudan alan bitkiler de balığın suyundaki kirlenmeyi önlüyor, bu muhteşem ekosistem sayesinde akvaryumun suyu bitkiler tarafından temizleniyor.

Çocuklar için hem balık besleme, hem de bitki yetiştirme deneyimini birlikte sunan yenilikçi akvaryum AquaGarden, çocukların sosyal ve ruhsal gelişimini desteklerken, akıllı telefon ve tabletle geçen zamanlarını, yaşadıkları ortamda her an doğaya dokunma fırsatına dönüştürüyor.

Doğanın mucizevi ekosistemini deneyimlemek ve sevdiklerinize hediye etmek için detaylı bilgi www.aquagarden.com.tr adresinde!

AquaGarden Hakkında

Bir yıl süren arge çalışmalarının sonunda Türkiye’de tasarlanıp, üretilen AquaGarden, kendi kendini temizleyebilen “Patentli Ekolojik bir Nano Akvaryum”dur. Topraksız tarım ile akua-kültürün birleştiği akuaponik sistemle çalışan Aquagarden Akvaryum hem ekolojik, hem de organik tarım yapılmasına olanak sağlayan bir sistem sunuyor. İki bölümü bulunan akvaryum; birinci bölümde balığın yaşadığı yaklaşık 9 lt su alabilen akvaryum ve akvaryumun üstüne yerleştirilen bitki yetiştirme tepsisinden oluşuyor. Hem balık besleme, hem de bitki yetiştirme deneyimini tek üründe buluşturan AquaGarden’da balıkların dışkıları bitkiler için organik bir besin oluyor, bu sayede bitkiler normalden daha sağlıklı ve daha hızlı gelişiyor. Bu organik atıkları kökleri vasıtasıyla sudan alan bitkiler de balığın suyundaki kirlenmeyi önlüyor, yani doğal bir filtre görevi görüyor, bu muhteşem ekosistem sayesinde akvaryumun suyu bitkiler tarafından temizlenmiş oluyor. Bu sistemde sebzenin yanı sıra dekoratif amaçlı suyu seven her türlü çiçek de yetiştirilebiliyor.