EtkinliklerSpor

DENİZ FESTİVALİNE DÖNÜŞEN “CUP”IŞALIM MI? BODRUM’DA SONA ERDİ

Bodrum’un tek deniz festivali ‘Cup’ışalım mı? Powered by Volvo Car Turkey 2-4 Eylül tarihleri arasında D-Marin Turgutreis ev sahipliğinde gerçekleşti.  Üç gün süren festivalde katılımcılar denizi her yönüyle doya doya yaşadı.

Bu yıl Bodrum’da ikincisi gerçekleşen ‘Cup’ışalım mı? Powered by Volvo Car Turkey, 2 Eylül Cuma günü gerLena Erdil Windsurf Center’da genç rüzgar sörfü sporcularının atölye çalışmasıyla başladı. Yaşları 8 ila18 arasında değişen çocuk ve gençlerden oluşan geleceğin şampiyon sörfçüleri antrenörlerden aldıkları bilgi sonrası denizde birbirleriyle mücadele etti.  Aynı anda Türkiye kite board şampiyonlarından Alperen Beyli ise sahildekilere nefes kesen bir gösteri gerçekleştirdi. Genç sporcuları teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinliğin sonunda katılımcılara hediyeler dağıtıldı.

Festivalin ilk günü D-Marin Turgutreis Yacht Club’da düzenlenen açılış partisinde canlı performansı ile sahne alan İskender Paydaş ve orkestrası katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

İkinci gün yelkenlerin ‘cup’ışması ile başlayan festivalde SUP (kürek sörfü) atölyesi ve yarışı ile devam etti. Türkiye’nin ilk SUP tahtası üreticisi Haute Boards, şiddetli rüzgar eşliğinde yelken seyrinden karaya dönen denizcilere öncesinde yat kulüpteki havuzda eğitim verdi. Ardından marina içindeki dev havuzda yarışlar başladı. 35 kişinin katıldığı yarışın sonunda birinciliği erkeklerde Emir İçgören kadınlarda ise milli yelkenci Yasemin Akyıl kazandı. Festivalin ikinci günü DJ Mert Zeybekçi’nin performansıyla son buldu.

‘Cup’ışalım mı? Powered by Volvo Car Turkey’in üçüncü ve son günü yine Turgutreis açıklarında 37 teknenin kapışmasıyla başladı. Yaklaşık dört saat süren heyecanlı yelken seyrinin ardından akşam yat kulüpte gerçekleştirilen ‘Cup’arty ile festival sona erdi. Yelken gruplarının kazananları İstanbul’dan gelen Define JR ve Zeynep Beşerler İçgören ve eşinin sahibi olduğu Ameera 5 tekneleri oldu.