D-MARİN YACHT CLUB’LARIN YENİ ŞEFİ MURAT BAŞARAN OLDU

 

Doğu Akdeniz Çanağı’nın en büyük marina zincirlerinden D-Marin’in  Turgutreis ve Didim’deki yat kulüplerine Executive Şef olarak Murat Başaran geldi. Teknelerin vazgeçilmezi olan D-Marin’ler, ünlü şef Murat Başaran ile lezzet duraklarının da vazgeçilmezi olacak.

Türkiye’nin en önemli tatil rotalarından Turgutreis ve Didim’de yer alan marinalarıyla deniz ve tekne tutkunlarını ağırlayan D-Marin yat kulüplerinin Executive Şef’i Murat Başaran oldu.

İş hayatına 1993’de Café Rouge Birmingham’da “Head Chef” olarak başlayan Murat Başaran, Temmuz 1996 – Ocak 1999 arasında Casatinos’da “Mere Green Sous Chef” olarak çalıştı.  Başaran, daha sonrasında sırası ile The Trooper Gastro Pub and Restaurant Lichfield, Sutton Court Hotel Birmingham, The Butlers Arms Restaurant, The Waterfront Hotel’de çeşitli yönetici şef kademelerinde görev yaptı. Murat Başaran Mayıs 2010 – Mart 2013 yılları arasında Oxford, Cambridge ve Londra’ da farklı restoran ve otellerde “Consultant Chef” olarak çalıştı. Nisan 2013’de Mandarin Hotel Bodrum’da bir yıl süreyle “Head Chef” olarak görev yapan Başaran 2014 yılının Ağustos’undan bu yana TAG Holding Tom Aikens Group Londra’da “Head Chef” olarak çalıştı. Birmingham Üniversitesi, Şehir ve Loncalar bölümünden 1996 yılında mezun olan Murat Başaran, 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Onur Belgesi aldı. Ayrıca Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde üçüncü ve son sınıf öğrencilerine gastronomi dersi vermektedir.

D-Marin Turgutreis ve D-Marin Didim Yacht Club restoranları Murat Başaran’ın oluşturacağı yeni menü ile dünya mutfağının seçkin lezzetlerini sunmak üzere misafirlerini bekliyor. Ayrıca, D-Marin Yacht Club’larda yapılacak düğün, toplantı ve organizasyonların menülerini de Murat Başaran hazırlayacak.