EtkinliklerKitap

ÇOBAN “BODRUM HALK MASALLARI” KİTABINI İMZALADI

Bodrum Belediyesi Personeli Cezmi Çoban, “Bodrum Halk Masalları” kitabını, Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde okuyucuları için imzaladı.

Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Yayınlar Personeli Cezmi Çoban, düzenlenen imza gününde hem kitaplarını imzaladı hem de kitabın oluşma sürecinden yayın sürecine kadar yaşadıklarını kitapseverlerle paylaştı. Bodrum masallarını gelecek kuşaklara taşıma amacında olan Çoban, İngilizce ve Fransızca çevirileri ile yabancıların da Bodrum masalarını okumalarını sağlamak istediğini ifade etti.

Her yıl Bodrum’a bir kitap kazandırmak istediğini belirten yazar, okurların sorularını da yanıtladı. Çoban, Bodrum masallarına sahip çıkan konuklarına teşekkür ederek, “Eski Bodrum geleneksel yaşantısının bir yansıması olan masallar, günümüzde yeniden rağbet edilen bir yazın türü haline gelmiştir. Yazılı ve sözlü kaynaklara başvurarak oluşturulan “Bodrum Halk Masalları” her yaştan okurun ilgisini çekecek niteliktedir. Buraya kadar gelip, Bodrum masallarına sahip çıktığınız ve çocuklarınızı Bodrum masal kahramanlarıyla tanıştırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.