Yaşam

CHEF’S TABLE MUTFAK AKADEMİSİ

Türkiye’de İlk Defa Aşçılıkta Uluslararası Yeterlilik Diploması: Chef’s Table Mutfak Akademisi’nden                                                   

20 ülkede ülkemize başarı kazandırmış milli Şef Serkan Bozkurt tarafından kurulan Chef’s Table Mutfak Akademisi, tüm dünyada geçerli Uluslararası Yeterlilik Diploması’nı Türkiye’de vermeye başlayarak bir ilke imza attı. Dünyada ‘Şeflik’ adına en yetkin otorite WACS(Dünya Şefler Birliği)’ın diploması artık bir Türk mutfak akademisi tarafından da veriliyor.

Türkiye’de Şefliğin Kaderi Değişiyor                                                                   

Dünyanın en iyi şeflerinin duvarlarını süsleyen, 10 milyon şef üyesi olan sektördeki en büyük otorite WACS (Dünya Şefler Birliği) diploması artık Türkiye’de veriliyor. Uluslararası kalite ve standartlarda eğitim veren sayılı kurumlardan bir tanesi olan Chef’s Table Mutfak Akademisi bu diplomayı vererek hem Türk şeflerinin uluslararası arenada söz sahibi olabilmesi için hem de ülkemizdeki aşçılık sektörünün kalitesinin global standartlara oturtulması için önemli bir adım attı.

Şeflik Denince Dünyadaki En Yetkin Otorite: WACS (Dünya Şefler Birliği)

1928 yılında Paris’te kurulan WACS (Dünya Şefler Birliği), dünya mutfak standartlarının korunmasını ve geliştirilmesini amaçlayan en yetkin otoritedir. Bu doğrultuda mesleki eğitim ve araştırma çalışmalarını yürütmekte ve aşçılık mesleğinin uluslararası ortamda saygınlığının geliştirilmesini hedeflemektedir. En saygın meslek örgütleri arasında bulunan WACS, bugün 94 ülkenin aşçılık örgütlerini bünyesinde barındırıyor. WACS diploma sahiplerinin birçoğu Cordon Blue ödüllü, önemli bir kısmı da Michelin yıldızlı restoranlarda görev yapmakta.     

WACS Uluslararası Yeterlilik Diploması

Chef’s Table Mutfak Akademisi öğrencileri, WACS diploması ile artık aşçılıkta global standartlarda en geçerli kariyere sahip olacak. Diplomanın sahibi olmak tüm dünyadaki uluslararası oteller ve işletmelerde çalışma imkanını elde etmek ve ‘Master Chef’lik kariyerine devam edebilmek anlamına geliyor. Tüm dünyada aşçılık mesleği yapmak isteyenlerin önünü açan aşçılık diplomasının eğitim programı uluslararası eğitim akreditasyon merkezi olan City&Guilds iş birliği ile hazırlanmıştır.

Chef’s Table Mutfak Akademisi Hakkında:

Ülkemizi 20’nin üzerinde ülkede başarı ile temsil eden ve uluslararası birçok organizasyona imza atan Şef Serkan Bozkurt’un mutfak sektöründe olması gereken uluslararası standartları tecrübesiyle birleştirmesi ve sektörü geliştirmek istemesi üzerine kurulmuştur. Akademi, kendini global standartlara taşımak isteyenleri hedeflerine ulaştırmayı ve gelişen dünya yapısına katkıda bulunacak profiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.