Manşet

BODRUMLU EKİPLER ONLARCA CAN KURTARDI

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremle felaketi yaşayan Türkiye’de tüm kentlerden yardımlar ve arama kurtarma çalışmaları için bölgeye ekipler ulaşırken Bodrum’da faaliyet gösteren arama kurtarma ekipleri de deprem bölgesinde çalışmalar yürüttü.

Muğla 911 Arama Kurtarma, MAGAME Bodrum, AKUT Bodrum, AYSAK Bodrum, BODOFF, Bodrum Belediyesi ile koordineli gönüllü arama kurtarma ekibi ile Mustafa Ünlü ve ekibi bölgeye ulaşır ulaşmaz arama kurtarma faaliyetlerine başladı. Tüm ekipler, çalışmalar yürüterek göçük altında kalan yaralı vatandaşları kurtarmak için gece gündüz demeden yoğun çalışmalar yürüttü. Çalışmalarının ardından görevlerini tamamlayan ekipler, Bodrum’a dönmek üzere yola çıktı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediye ile koordineli çalışmalar yürüten ve afet bölgesinde görevini tamamlayan ekipleri uğurlarken gönüllülerle bir araya geldi. Başkan Ahmet Aras, bölgede emek harcayan tüm ekibe teşekkür ederek şunları söyledi:

“Kıymetli Bodrumlu hemşerilerim, şu anda yanımda Bodrum’dan gelen arama kurtarma ekibimiz var. Birçok enkaza, birçok depremzedeye müdahale ettiler. Birçok canımızı kurtardılar. Çok zor görevleri vardı. Onları bugün buradan uğurluyoruz. Yolları açık olsun. Allah onlardan razı olsun. Hepsine huzurlarınızda teşekkür ediyorum”

Deprem bölgesine Bodrum’dan giden arama kurtarma ekibi gönüllüleri ise Başkan Aras ve büyük bir özveri ile yardıma koşan belediye personeline teşekkürlerini ileterek, “Bodrum Belediye Başkanımızın desteği ile 1200 km uzaktan geldik. 6 gündür buradayız. Vatanın her karış toprağı bizim evimiz ve her insanımız bizim kanımızdır. Yaralara merhem olmaya geldik. Kâh sevindiğimiz kâh üzüldük. Artık sahada yardıma ihtiyacı olan depremzedelere destek olacağız. Milletimizin başı sağ olsun, geçmiş olsun. Bodrum Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim, insanlara bu kadar umut ve güzellik dağıttıkları için” dedi.

Enkaz altından onlarca can kurtaran Bodrumlu ekiplerden Muğla 911 Arama Kurtarma ekibi çalışmalarına devam etmek üzere bölgede bulunuyor.