BODRUM’DAKİ İLK CHAÎNE DES RÔTİSSEURS ETKİNLİĞİ SUSONA BODRUM’DA GERÇEKLEŞTİ

Dünya çapında gastronomiye olan katkılarıyla bilinen ve kardeşlik, dostluk ve mutfak sanatları tutkusunu paylaşmak adına binlerce üyeyi bir araya getiren küresel topluluk Chaîne des Rôtisseurs’un Bodrum’daki ilk etkinliğine

Susona Bodrum ev sahipliği yaptı.

Yaklaşık 25.000 üyesiyle şu anda 80’den fazla ülkede aynı kalite değerlerini, kaliteli yemekleri, mutfak sanatlarının teşvik edilmesi amacını ve sofra zevklerini paylaşan meraklıları bir araya getiren uluslararası bir gastronomi derneği olan Chaîne des Rôtisseurs’un Bodrum’da gerçekleşen ilk etkinliğine Susona Bodrum ev sahipliği yaptı. 20 Mayıs Cuma akşamı Talay Lounge’de müthiş gün batımı manzarası ve leziz yemeklerle barbekü etkinliği ile başlayan buluşma, 21 Mayıs’ta Malva Restaurant’ta devam etti. Günlük üretimini Bodrum Yarımadası ve civardaki yerel tedarikçilerden karşılayan Malva, lokal ve gurme mutfağıyla olduğu kadar servisi ve eşsiz deniz manzarası ile de öne çıkıyor.

20 – 22 Mayıs tarihleri arasında Susona Bodrum’da gerçekleşen etkinlikte uluslararası üyelerle beraber Chaîne des Rôtisseurs Türkiye’den Uğur Talayhan, Ferruh Işman ve eşi, Bülent Akgerman ve Chaîne des Rôtisseurs Türkiye Başkanı Yves Léon’un da bulunduğu yaklaşık 60 önemli üye ağırlandı. Lezzetleriyle katılımcıları büyüleyen bu etkinlikte ayrıca Türkiye’de önemli isimler arasında yer alan Nusret Cömert, Aslı & Tolga Kılıç, Ömer Develioğlu, TAB Gıda Genel Müdür’ü Caner Dikici gibi isimler de bulundu.